Volvo Trucks zwiększa udział w rynku pojazdów budowlanych

Volvo Trucks  zwiększa udział w rynku pojazdów budowlanych

W ramach najbardziej agresywnej strategii produktowej w historii firmy, obfitującej w ciągu kilku ostatnich lat w wiele premier rynkowych, Volvo Trucks wprowadza na rynek kolejny samochód ciężarowy: nowe, jeszcze bardziej wytrzymałe Volvo FMX. Dzięki niemu, Volvo zamierza znacząco zwiększyć swój udział w globalnym rynku pojazdów budowlanych. Nowy, jeszcze bardziej wytrzymały samochód ciężarowy w sposób zdecydowany sygnalizuje ambicje Volvo i toruje drogę na przyszłość.

Volvo FMX przeznaczony jest dla potrzeb ciężkiego transportu budowlanego, pojawi się w Europie od września, w kolejnych miesiącach trafi na rynki całego świata.  Najbardziej charakterystycznym elementem nowego Volvo FMX jest nowy, agresywny wygląd zewnętrzny. Volvo FMX bazuje na wyjątkowo udanej platformie FM, która doskonale sprawdziła się w trudnych zastosowaniach budowlanych, szczególnie na rynkach skandynawskich, w Rosji i Europie Wschodniej. Od 11-l (330 do 450 KM) i 13-l (380 do 500 KM) jednostek napędowych kierowcy mogą oczekiwać wyjątkowych osiągów, zarówno pod względem mocy, jak i ekonomiki paliwowej. Dzięki niedawno wprowadzonym udoskonaleniom, budowlana wersja skrzyni biegów I-Shift umożliwia wydostanie się pojazdu z prawie każdej opresji. Hamulec silnikowy Volvo (VEB+) zapewnia ogromną moc hamowania: 375 kW przy 2300 obr/min.

Układ napędowy FM stanowił doskonałą bazę, a opinie kierowców były inspiracją dla wielu nowych cech nowego Volvo FMX. Rezultatami tej imponującej transformacji są m.in. nowe, wytrzymalsze elementy zewnętrzne, nadające kabinie bardziej agresywny wygląd, nowe, odporne na uszkodzenia reflektory główne, nowy zaczep do holowania w przednim zderzaku, nowe antypoślizgowe stopnie wejściowe, nowa drabinka i uchwyt z boku kabiny oraz nowy czujnik obciążenia, zapewniający płynną zmianę przełożeń w zoptymalizowanej skrzyni biegów I-Shift.

  - Volvo Trucks jest dzisiaj liderem rynku pojazdów długodystansowych. Naszym celem jest objęcie czołowej pozycji również w segmencie transportu budowlanego. Wspólnie z Volvo Construction Equipment mamy najbardziej wszechstronną ofertę dla branży budowlanej. Potrafimy dostarczać kompleksowe rozwiązania w zakresie transportu drogowego i terenowego dla budownictwa i posiadamy duże doświadczenie w spełnianiu potrzeb klientów. Chcemy więc, wykorzystać tę przewagę, by rozwijać naszą działalność i potwierdzać nasze zaangażowanie w zapewnienie jeszcze lepszego wsparcia działalności klientów. Dostrzegamy tu ogromny potencjał.  - mówi Staffan Jufors, prezes i dyrektor generalny Volvo Trucks.

Produkcja zarówno samochodów ciężarowych, jak i maszyn budowlanych pod jednym dachem zapewnia Grupie Volvo pełną autonomiczność. Żaden inny producent nie ma tego typu doświadczenia. Fakt ten jest dla Volvo Trucks mocnym argumentem w dążeniu do dalszego wzmacniania swojej obecności w segmencie transportu budowlanego. Firma podjęła również ściślejszą współpraca z Volvo Construction Equipment. Na wybranych rynkach na całym świecie klienci już teraz mają dostęp do usług Volvo Trucks i Volvo Construction Equipment w jednych i tych samych stacjach obsługi. Obydwie firmy wspólnie pracowały m.in. nad rozwojem skrzyni biegów Powertronic i silnika D13.

Nowe cechy Volvo FMX

Nowa górna krata wlotu powietrza, inspirowana modelem FH, nadaje kabinie nowoczesny wygląd.  Zaczep do holowania, o dopuszczalnym obciążeniu 25 ton, umożliwia holowanie i wydostanie pojazdu z każdej opresji.  Antypoślizgowe stopnie wejściowe oraz dodatkowy, składany stopień zapewniają bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z kabiny w każdych warunkach pogodowych.

 Drabinka i uchwyt, dostępne w kabinie pozwalają na szybkie i wygodne sprawdzenie ładunku bez konieczności schodzenia na podłoże. Czujnik obciążenia przesyła dane o masie pojazdu do niedawno zmodernizowanej skrzyni biegów I-Shift, w celu optymalizacji procesu zmiany biegów i płynnego ruszania z miejsca.  Solidne wsporniki lusterek zewnętrznych są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są  one wąskie, dzięki czemu w mniejszym stopniu ograniczają widoczność zza kierownicy. Lampy przeciwmgielne osadzone są  głęboko w narożnikach stalowego zderzaka. Wytrzymały, 3-częściowy zderzak wykonany ze stali. Solidna osłona silnika i wzmocniona belka dodatkowo chroniąca podzespoły znajdujące się bezpośrednio za nią.  Wytrzymałe stalowe zbiorniki paliwa są zamontowane wyżej, zapewniając większy prześwit. Wyższy wlot powietrza w kabinie,  dostępny w wyposażeniu dodatkowym,  dostarcza czystsze powietrze do silnika i nie ogranicza widoczności do tyłu podczas cofania. Zestawy przygotowawcze do montażu świateł roboczych i świateł cofania ułatwiają dostosowanie pojazdu do indywidualnych wymagań. Trzy nowe udogodnienia dla kierowcy to : stolik z wgłębieniami na kubki i długopisy, praktyczny schowek i uchwyt do papieru wykonany z wodoodpornej tkaniny.

- To idealny pojazd budowlany - opinie klientów miały znaczny wpływ na jego ostateczną postać Mamy nadzieję, że dzięki wszystkim innowacjom wprowadzonym w Volvo FMX, a także atrakcyjnej, rozszerzonej ofercie usług dla branży budowlanej, nasi dotychczasowi klienci będą jeszcze bardziej zadowoleni. Wierzymy, że nowy samochód ciężarowy i wyjątkowa, kompleksowa oferta adresowana dla segmentu transportu budowlanego przyciągną również wielu nowych klientów. mówi Staffan Jufors.

Źródło: Volvo Trucks Corporation

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL