Powłoka hydrofobowa od NordGlass sposobem na niepogodę

Powłoka hydrofobowa  od NordGlass sposobem na niepogodę

Pow-oka_hydrofobowa_-_600

Powłoka hydrofobowa, to technologia od lat stosowana w lotnictwie i przemyśle zbrojeniowym. Sprawia ona , że podczas jazdy, woda i brud są samoczynnie usuwane z powierzchni szyby. Dzięki hydrofobizacji kierowcy mogą czuć się znaczenie pewniej i bezpieczniej kierując pojazdem w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dzięki temu podczas wolnej jazdy znacznie rzadziej trzeba korzystać z tradycyjnych wycieraczek, a przy prędkości od 80 km/h ich użycie jest praktycznie niepotrzebne. Warto zaznaczyć, że dzięki niewidzialnej wycieraczce wraz z wodą usuwane są również zabrudzenia. Powłoka zwiększa o 70 proc. odporność na zabrudzenia, poprawia ostrość widzenia w nocy i w czasie deszczu. Nałożona w profesjonalnym punkcie jest bardziej odporna na ścieranie i mycie (również w myjniach samochodowych). Unikalne cechy warstwy hydrofobowej są możliwe do uzyskania, gdyż powłoka wyrównuje relatywnie szorstką powierzchnię szyby czołowej samochodu, na której osadza się brud. Staje się ona wówczas idealnie gładka, a odkraplanie się na niej wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie z szyb brudu, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń. Powłokę hydrofobowa jest możliwa do nabycia w sieci serwisów szyb samochodowych NordGlass w całej Polsce. Koszt usługi to jedynie 50zł.

- Wkraczamy w najbardziej niebezpieczny dla kierowców okres, kiedy to zmrok zapada szybko, a drogi stają się śliskie. Dlatego też najważniejszą kwestią jest zapewnienie jak najlepszej widoczności na drodze w każdych warunkach. Dostępna w naszej sieci powłoka hydrofobowa znacznie ułatwi życie kierowcom zwłaszcza przy niesprzyjającej aurze -  mówi Michał Zawadzki z Grupy NordGlass.

Źródło:  NordGlass

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL