TomTom i Elektrobit łaczą siły

TomTom i Elektrobit łaczą siły

"Electronic Horizon" dla jazdy autonomicznej

 

Firmy TomTom (TOM2) i Elektrobit (EB) ogłosiły współpracę, w ramach której zademonstrują system Electronic Horizon, opracowywany dla funkcji wspomagania kierowcy i pojazdów autonomicznych. Usługa powstanie w wyniku połączenia  TomTom AutoStream i Elektrobit EB robinos Predictor.

TomTom AutoStream to innowacyjny system dostarczania map "Cloud to Car", który przesyła najnowsze dane z TomTom Cloud do pojazdu. EB robinos Predictor to z kolei wykorzystywany w samochodach tzw. „Elektroniczny Horyzont”. Jest on oparty na danych mapowych i ma dostarczać bardzo dokładne, aktualne informacje na temat pokonywanej trasy i wspierać funkcje wspomagania kierowcy oraz możliwość predykcji. Dzięki temu producenci samochodów mogą zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort automatycznej jazdy.

- Współpraca z firmą Elektrobit pozwala nam wspierać funkcje zautomatyzowanej jazdy za pomocą najnowszej mapy o wysokiej rozdzielczości, redukując jednocześnie złożoność tego procesu i czas wprowadzania usługi na rynek. - powiedział Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom.

Martin Schleicher, Executive Vice President, Head of Business Management w Elektrobit, skomentował: - Jeśli chodzi o zautomatyzowaną jazdę, to najważniejsza jest niezawodność. Z przyjemnością współpracujemy z naszym wieloletnim partnerem, firmą TomTom, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązanie, które umożliwi producentom samochodów wyposażenie ich pojazdów w bardziej precyzyjne zautomatyzowane systemy, dzięki wykorzystaniu niezwykle dokładnych map.

Wspólny projekt połączy TomTom AutoStream i EB robinos Predictor, aby stworzyć łatwą w użyciu platformę demonstracyjną, ewaluacyjną i rozwojową dla rynku motoryzacyjnego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL