Udany rok w Renault Trucks Polska

Udany rok w Renault Trucks Polska

W 2017 roku wszystkie działania Renault Trucks były skoncentrowane wokół poprawy wizerunku marki.

Działania nakierowane na pozyskanie nowych klientów odniosły skutek i producentowi udało się przekonać wiele firm do zmiany pojazdów na Renault. To duża zasługa samych produktów, zwłaszcza gamy T.

Zarówno z punktu widzenia samego przedsiębiorcy (koszty eksploatacji, bezawaryjność, obsługa serwisowa), jak i z punktu widzenia kierowcy, spędzającego najwięcej czasu w samym pojeździe - jak twierdzą przedstawiciele producenta - Renault T to dobry wybór. Wzrost sprzedaży to również zasługa pionów sprzedażowych i serwisowych Renault Trucks, które skutecznie utrzymują obecnych klientów i docierają do nowych, a także efektywnej strategii handlowej.

W 2017 roku dużym sukcesem dla marki była między innymi kampania Truck 4 Comfort, która pomogła skutecznie dotrzeć z ofertą do nowych klientów. Była to limitowana edycja komfortowo wyposażonych pojazdów z pakietem bezpieczeństwa, nastawiona również na ekonomikę paliwową. Kampania nie tylko odpowiadała na potrzeby kierowców, przekaz mocno skupiał się na bezpieczeństwie biznesowym właściciela. Każdy pojazd został wyposażony w pełny, 4-letni kontrakt serwisowy, co stanowi rzadkość na rynku, a także gwarancję braku niespodziewanych kosztów w tym czasie. Wydatki związane z techniczną stroną eksploatacji pojazdów zawiera kontrakt Excellence, który obejmuje wszelkie przeglądy okresowe, wymianę oleju, filtrów czy klocków hamulcowych, ale także elementów niestandardowych, np. wkładu filtra cząstek stałych DPF czy nawet naprawę ogrzewania niezależnego.

W 2017 roku Renault Trucks wspierało program Profesjonalni Kierowcy, gdzie są doszkalani młodzi stażem kierowcy, co pomaga im zaistnieć na rynku pracy. Renault Trucks pamiętało też o kierowcach z większym doświadczeniem. Dla nich w 2017 roku została przeprowadzona ósma już edycję konkursu Optifuel Challenge, która zgromadziła łącznie 501 kierowców. Z roku na rok poziom umiejętności kierowców rośnie. Tegoroczne wyniki uczestników osiągnęły poziom Master Driverów Renault Trucks. Zdarzyło się nawet, że stającym w konkursowe szranki udało się pobić rezultaty mistrzów. Średni wynik 25,8 l/100km nikogo nie zaskoczył. Po raz pierwszy w konkursie wykorzystano pojazdy z 13-litrowym silnikiem. Zebrane doświadczenia wskazują, że to bardzo uniwersalny pojazd dający sobie radę w każdych warunkach drogowych, od morza aż po Tatry.

Konkurs Optifuel Challenge dowiódł wysokiej efektywności paliwowej samochodów ciężarowych marki. Ukoronowaniem całości w Polsce był 9,2%, największy na rynku pojazdów o DMC pow. 16 t, przyrost sprzedanych pojazdów.

Ważnym wydarzeniem w historii Renault Trucks było dostarczenie pierwszego zasilanego gazem pojazdu D16 z nadwoziem do zbiórki śmieci, który trafił do PGK Śrem. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy także w Polsce pojazd z kabiną Low Entry Renault Trucks D Access, zabudowany nadwoziem EcoCel. Przed sprzedażą pojazd przeszedł testy w firmach komunalnych, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie działania w 2017 roku przełożyły się na dostarczenie na rynek 1741 sztuk o DMC powyżej 16 ton, co przekłada się na 9,2% procent wzrost rok do roku liczby sprzedanych pojazdów (najwyższy wzrost na rynku).

Rok 2018
Nowy rok zapowiada się dla Renault Trucks równie udanie. Jak mówi Ewa Jezierska - dyrektor Sprzedaży Renault Trucks Polska - chcemy być blisko klienta i zwiększać jego efektywność w transporcie. Przedstawiciele marki chcą uzyskać udziały w rynku około 8%. Zamierzają utrzymać i kontynuować dotychczasową strategię, pracując nadal nad poprawą wizerunku marki Renault Trucks. "Tajną bronią" marki stanowią samochody gamy T z silnikiem 13-litrowym, 440 KM i kabiną Sleeper Cab. Testy pojazdów udowodniły, że przy zachowaniu wysokiego komfortu jazdy oraz niskiego spalania, świetnie sprawdzają się w sytuacji permanentnego braku kierowców. Nawet ten z mniejszym doświadczeniem, "przywiezie" świetny wynik spalania dzięki elastycznemu silnikowi 13-litrowemu i skrzyni Optidriver. Silnik 440 KM oferuje najszerszy na ryku zakres prędkości eksploatacyjnych, już od 850 do 1500 obr./min., co znaczy, że niezależnie od sposobu jazdy kierowcy zawsze jest w zielonym polu. Kabina Sleeper Cab, komfortowo wyposażona w najnowsze rozwiązania podnoszące poziom zadowolenia kierowcy (ergonomiczna tablica przyrządów z 7-calowym wyświetlaczem), leżanka Ultimate, wielofunkcyjna kierownica, komfortowe fotele Recaro, to znakomite rozwiązanie gwarantujące z jednej strony wygodę pracy, z drugiej doskonałe parametry eksploatacyjne. Aerodynamiczny kształt kabiny (kształt trapezu) gwarantuje zarówno niskie opory powietrza, a co za tym idzie niskie spalanie, jak i zmniejsza w porównaniu do HSC masę własną pojazdu, podnosząc tym samym ładowność zestawu. Renault Trucks jest przekonane, że specjalnie przygotowana oferta handlowa, finansowa oraz ubezpieczeniowa sprawi, że pojazdy marki staną się prawdziwym bestsellerem rynku 2018.

Dla rynku polskiego Renault Trucks przewidział także wzmożoną aktywność dla segmentu podwozi. Chce rozwijać swoją ofertę pojazdów gazowych. Kolejny segment, który Renault Trucks zamierza zaktywizować, to pojazdy dystrybucyjne. Szczególną uwagę producent zwraca na samochody 16-tonowe gamy D, licząc szczególnie na transport chłodniczy. Trzecia aktywność to pojazdy z segmentu budowlanego. Tutaj mowa o ciężkich pojazdach budowlanych 4-osiowych gamy K. Renault Trucks ma oczywiście pojazdy 8x4, ale do świadomości klientów jeszcze nie przebito się z ofertą 8x6. Warto także wspomnieć o unikalnym na rynku rozwiązaniu Optitrack z dołączanym hydraulicznym napędem jednej z osi.

Poza wspomnianymi działaniami w Polsce rok 2018 dla Renault Trucks będzie rokiem nowości. Zbliżający się salon IAA Hanower, będzie miejscem prezentacji oferty pojazdów z zasilaniem elektrycznym. Doświadczenie, które firma ma od 1926 roku, procentuje. W 2019 roku Renault Trucks rozpoczyna sprzedaż pojazdów elektrycznych. Dużą nowością będą także pojazdy X-Road, niespotykana do tej pory oferta „nowych” samochodów używanych. Wyselekcjonowane pojazdy Gamy T, które pierwsze życie mają już za sobą, trafiają do fabryki Renault Trucks i są poddawane modyfikacji. Obejmuje ona zmianę opon, przełożenia tylnego mostu, zawieszenia, siodła, oprogramowania skrzyni biegów, a także zmiany estetyczne w wyglądzie kabiny. Oczywiście samochód jest "odbudowywany" tzn. wszelkie wymagające tego elementy są wymieniane na nowe. W ten sposób przygotowany pojazd gamy T upodabnia się nieco do samochodu gamy C, stając się doskonalą ofertą dla rynku pojazdów budowlanych. Niczym nowym jest to, że samochody wycofane z ruchu dalekobieżnego przeżywają swoje drugie życie, ciągnąc naczepy wywrotki. Nowość stanowi natomiast fakt przebudowywania takich pojazdów w fabryce po to, żeby lepiej spełniać wymagania stawiane przed nimi przez place budów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL