Michelin na Pikniku Naukowym w Warszawie

Michelin na Pikniku Naukowym w Warszawie

Michelin_-4trucks

12. czerwca 2010 r., Michelin weźmie udział w 14. edycji największej europejskiej imprezy plenerowej popularyzującej  naukę. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, odbywający się co roku w Warszawie, to okazja dla instytucji naukowych, uczelni, ośrodków badawczych, fundacji i firm do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych i technologicznych. Będzie to okazja, aby przybliżyć uczestnikom Pikniku Naukowego nowości techniczne demonstrowane podczas Michelin Challenge Bibendum w Rio de Janeiro, światowego wydarzenia poświęconego promocji ekologicznie zrównoważonego rozwoju transportu i zwiększania mobilności ludzi i towarów.

Ci, którzy 12. czerwca przybędą na Piknik Naukowy, będą mieli unikalną szansę dowiedzieć się, jak rewolucyjne rozwiązania techniczne Michelin będą wpływać na naszą mobilność w niedalekiej przyszłości. Michelin Active Wheel, najnowocześniejsze opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych, czy ekologiczne opony o dłuższej żywotności, to tylko niektóre nowości, o których Michelin będzie informował uczestników pikniku.

Piknik Naukowy odbywa się niewiele ponad tydzień po dziesiątej już edycji Michelin Challenge Bibendum, które w tym roku miało miejsce w Rio de Janeiro. Jest to światowe wydarzenie, na którym prezentowane są najnowsze rozwiązania techniczne sprzyjające ochronie i poszanowaniu środowiska naturalnego. Spotykają się tam m.in. przedstawiciele rządów, producenci samochodów, organizacje międzynarodowe, decydenci, naukowcy i eksperci ds. energii – w sumie przedstawiciele ponad 80 narodowości. Wszyscy promują zrównoważony rozwój w transporcie drogowym i są zaangażowani na rzecz zwiększenia mobilności ludzi.

Rozwój współczesnego świata opiera się na wymianie informacji i coraz szerszym dostępie do osiągnięć nauki i zaawansowanej technologii. Dlatego takie imprezy, jak Piknik Naukowy czy Michelin Challenge Bibendum, budzą ogromne zainteresowanie i to nie tylko wśród fachowców. Przełomy technologiczne pokazane światu w Brazylii, będą zrelacjonowane przez Michelin podczas Pikniku Naukowego, dzięki czemu polscy widzowie będą mieli szansę, jako jedni z pierwszych na świecie, dowiedzieć się jaka będzie przyszłość technologii transportu.

Po drogach całego świata porusza się obecnie 900 milionów samochodów, a do 2030 roku ich liczba wzrośnie do 1,5 miliarda. Każdego roku samochody emitują blisko 5 miliardów ton CO2. Ta ilość stale wzrasta. Na koncernach motoryzacyjnych spoczywa szczególna odpowiedzialność za przyszłość środowiska. Michelin już w 1992 roku wprowadza pierwszą paliwooszczędną zieloną oponę Michelin Energy. Każda kolejna generacja tych opon powoduje coraz mniejsze zużycie paliwa i jednocześnie coraz większą redukcję emisji dwutlenku węgla. Opony Michelin EnergyTM Saver zmniejszają zużycie paliwa o 0,2 l/100 km, obniżając w ten sposób poziom emisji CO2 o 4 gramy na kilometr. Od wprowadzenia zielonych opon na rynek, kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych, którzy ich używają na całym świecie, zmniejszyli zużycie paliwa o ponad 12 miliardów litrów, a emisję CO2 o ponad 31 milionów ton.

Michelin, to także wynalazca  Michelin Active Wheel - koła, posiadającego własny silnik, skrzynię biegów, zawieszenie i układ hamulcowy. Samochód Heuliez Will, zasilany przez Michelin Active Wheel, jest o 90 proc. bardziej energooszczędny od samochodu z konwencjonalnym silnikiem i emituje 20 razy mniej CO2.

Źródło:  Michelin
 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL