Walka z nieuczciwymi przedsiębiorcami

Walka z nieuczciwymi przedsiębiorcami

T_R_A_N_S_600

Spółka Logintrans - operator giełdy TRANS w specjalnym komunikacie poinformowała, iż z dniem  2 czerwca 2010  odebrała na stałe dostęp do platformy TRANS kilkudziesięciu firmom, którym udowodniono zarzuty wielokrotnych nadużyć finansowych wobec pozostałych klientów giełdy TRANS.  

Tym krokiem operator giełdy w praktyce uniemożliwił nierzetelnym firmom dalsze funkcjonowanie w branży TSL. Odebranie autoryzacji dłużnikom było możliwe dzięki ścisłej współpracy operatora z klientami, którzy chętnie okazywali swoją pomoc w ujawnianiu nieczystych graczy. Przedstawiciele giełdy przekonują, że to dopiero początek walki z nieuczciwymi przedsiębiorcami i zapowiadają kolejne blokady firm, których działalność godzi w interesy polskich przewoźników.

Źródło:  TRANS - Europejska Giełda Transportowa

Przeczytaj też:
Trans przedstawia nową wersję z mapami

Trans_z_mapami_4T

Nasza firma udostępniła właśnie publicznie najnowszą wersję programu do obsługi giełdy Trans 4.0. Nowy Trans zmienił się wizualnie i funkcjonalnie. Nowa wersja jest bogatsza o system TransMap, czyli kompletne mapy Europy, dzięki którym użytkownicy mogą precyzyjnie zaplanować trasę dla swoich ciężarówek, obliczyć koszty frachtu, a także sprawdzić ograniczenia dla samochodów.

TRANS wchodzi na Litwę i Słowację

Dwa nowe oddziały zagraniczne: na Litwie i na Słowacji w maju otworzył operator giełdy TRANS.eu potwierdzając w ten sposób strategiczną pozycję obu rynków dla rozwoju giełdy. Litwa i Słowacja to kolejne, po Rosji, Niemczech, Ukrainie i Polsce kraje, w których aktywnie pracują przedstawicielstwa popularnej giełdy.

2010 r. należał do giełdy TRANS

100 709 ofert frachtów i ciężarówek - taki rekord padł na giełdzie TRANS we wtorek 7 grudnia. W porównaniu do analogicznego okresu w 2009  r. to wzrost o ponad 100 proc.  Ale nie tylko tym rekordem kończy rok 2010 operator giełdy TRANS.  60 tys. nowych użytkowników, 2 nowe zagraniczne oddziały, członkostwo w prestiżowych organizacjach oraz kilka projektów specjalnych tylko potwierdzają pozycję TRANS-a jako najdynamiczniej rozwijającej się giełdy transportowej w Europie.

Polacy zwycięzcami Wyborów Miss i Mistera Transportu 2010

 Miss_Lipca_600

Jaka jest recepta na to, aby zostać zwycięzcą miesiąca w wyborach Miss i Mistera Transportu 2010? Sympatyczny uśmiech, pozytywne nastawienie i wsparcie przyjaciół - odpowiadają zgodnie lipcowi finaliści konkursu - Natalia z firmy Log Mag oraz Michał K. z firmy Alfa-Sped s. To zwycięzcy lipca w wyborach Miss i Mistera Transportu 2010. Nagrodą miesiąca jest pakiet plażowy; deska funboardowa, koc plażowy, ręczniki plażowe, frisbee oraz torba termiczna.

  Zwycięzcy czerwcowej edycji Miss i Mistera Transportu

miss_transportu

Już po raz piąty w wyborach Miss i Mistera Transportu 2010, organizowanych przez operatora giełdy TRANS, w kategorii kobiet zwyciężyła Polka. Najpiękniejszą spedytorką czerwca została Julia z firmy Agrika, otrzymując 347 głosów. Misterem wybrano Duńczyka - Christiana-DK z firmy Freja Transport, który zdobył 121 głosów.

Dalsze blokady na Giełdzie TRANS

T_R_A_N_S_Gielda_logo

Operator giełdy TRANS podał, że w kolejnym etapie walki firmy z nieuczciwymi przedsiębiorcami działającymi w branży, dostęp do giełdy, bez możliwości powrotu utraciło ponad 100 spółek, których działalność godziła w interesy polskich przewoźników.

Miss i Mister Stycznia 2010 wyłonieni

miss_styczniaSą już pierwsi finaliści Wyborów Miss&Mister Transportu 2010. Miss Stycznia została Polka o pseudonimie Ulcia z firmy D-arko z Bielska Białej, tytuł Mistera Stycznia 2010 przypadł z kolei kandydatowi z Niemiec o nicku Paul z firmy OCS Spedition. Oboje powalczą o tytuł Miss i Mistera Transportu 2010 w wielkim finale, który rozegra się w styczniu przyszłego roku. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd na słoneczną Ibizę.
Nowy TRANS z rozmowami głosowymi

Twórcy najpopularniejszej giełdy ładunkowej w Polsce- TRANS na swojej stronie internetowej www.trans.eu/pl udostępnili właśnie najnowszą wersję komunikatora oznaczoną numerem TRANS 3.2. Wśród największych zmian nowej wersji są: system ocen i komentarzy przewoźnika, inteligentne sortowanie ofert ładunków i pojazdów SmartSort, dzielenie tras kabotażowych ale przede wszystkim, bazujące na technologii Skype, rozmowy głosowe. „TRANS 3.2 to najbardziej zaawansowana wersja w historii giełdy”- twierdzą projektanci giełdy.

Od uruchomienia ostatniej wersji Trans 3.0, która zawierała takie nowości jak: system ocen i komentarzy kontrahentów czy wskaźnik wiarygodności płatniczej firm minęło niespełna 6 miesięcy, a spółka Logintrans zaskakuje kolejną odsłoną swojej platformy.

Dzwoni...
Rewolucyjną zmianą nowej wersji są rozmowy głosowe (VoIP), które za pomocą komunikatora mogą prowadzić między sobą użytkownicy TRANS-a z całej Europy. Korzystanie z tego rozwiązania to idealny sposób na oszczędności w firmie - rozmowy głosowe przez TRANS są całkowicie darmowe. W dalszym ciągu klienci firmy mogą korzystać z rozmów tekstowych (chat) przez komunikator, tak jak robili to dotychczas.
- Rozmowy głosowe w nowej wersji to skok o generację. Kontakt takim kanałem przebiega szybciej , a wszelkie ustalenia pomiędzy stronami są dokładniejsze. – podkreśla Grzegorz Haładus, PR&Communications Manager w firmie Logintrans. - Aby zadzwonić do użytkownika giełdy wystarczy zaznaczyć go w oknie komunikatora i kliknąć przycisk „Zadzwoń”- opisuje Haładus.

Ocenia...
W wersji 3.2 rozbudowano, znany z TRANS 3. 0, system ocen i komentarzy kontrahentów. O ile w poprzedniej wersji swoją opinię na temat kontrahenta, wyrażoną w postaci ocen i komentarzy, mogli wystawiać tylko przewoźnicy swoim zleceniodawcom, o tyle w wersji 3.2 możliwość oceny swoich podwykonawców otrzymali także zleceniodawcy ładunku (mogą oceniać profesjonalizm, terminowość czy  solidność przewoźnika).
Nowością jest Certyfikat „Rzetelny Przewoźnik”, który będzie nadawany wybranym przewoźnikom spełniającym kryteria wiarygodności, solidności czy wysokiej jakości wykonywanych usług. Taki certyfikat pomoże zleceniodawcy przy podjęciu decyzji o współpracy z przewoźnikiem, z którym dotychczas nie współpracował. Certyfikat zostanie przyznany wyłącznie przewoźnikom, których np. staż na rynku jest nie krótszy niż 3 lata, posiadają wymagane licencje i ubezpieczenia czy mają dobrą kondycję finansową.

Sortuje...
Dzięki funkcji inteligentnego sortowania ofert SmartSort użytkownik giełdy w pierwszej kolejności zobaczy oferty osób posiadających tę samą co on wersję komunikatora, mówiących w jego języku czy posiadających cenę frachtu przy ofercie.
Na giełdzie został stworzony specjalny algorytm, w wyniku działania którego każdej składanej ofercie zostaje przydzielona wartość punktowa. Na jej podstawie oferty zostają rozdzielane do dwóch grup zawierających 20 oraz 80 procent wszystkich ofert. Oferty z wyższą wartością współczynnika SmartSort trafiają do pierwszej grupy w wyniku czego prezentowane są w pierwszej kolejności.
- W miarę rozwoju tej funkcji kolejnymi kryteriami branymi pod uwagę przy grupowaniu ofert będą: ryzyko zawieranych transakcji czy np. historia wcześniejszych wyszukań – opowiada Grzegorz Haładus.


Pozostałe zmiany wprowadzone w wersji TRANS 3.2:
1. opcja pokazywania języków, którymi posługuje się użytkownik w oknie Kontakt na giełdzie,
2.  system promowania cen frachtów na giełdzie,
3. zmodernizowany system monitoringu ofert,
4. nowe kryteria słownikowe w formularzu „Zgłoś ofertę”,
5. import wiadomości z kolejnych giełd partnerskich: ukraińskiej Autoprofi (http://autoprofi.ua) i niemieckiego Aktuella (aktuell3000.de),
6. opcja dzielenia tras kabotażowych.

 

www.trans.eu

 

Giełda TRANS dla klientów zagranicznych

J
uż na początku maja spółka Logintrans udostępni swoim zagranicznym klientom najnowszą wersję giełdy - TRANS 3.0. Wkrótce klienci z Francji, Niemiec, Czech czy Litwy będą mieli niepowtarzalną możliwość oceny swoich kontrahentów, poznania ryzyka współpracy z danym przedsiębiorcą, czy skorzystania z najtańszej windykacji na rynku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL