Autorskie rozwiązanie

Autorskie rozwiązanie

Dane z Alcolocka  na wyświetlaczu MVP Continental

 

Dział Rozwoju i Wsparcia firmy DRABPOL opracował autorskie rozwiązanie, polegające na połączeniu  poprzez szynę CAN urządzenia do kontroli ilości alkoholu w wydychanym powietrzu (Alcolocka)  z wyświetlaczem MVP 12” firmy Continental. Na wyświetlaczu tym prezentowane są wszystkie niezbędne informacje , dotyczące użycia blokady alkoholowej, jak i wyniki samego pomiaru.

Wyświetlacz jest integralną częścią miejsca pracy kierowcy,  toteż system automatycznie wymusza jego użycie. Nie jest  wymagany  oddzielny komputer ECU od słuchawki , jak to jest  w przypadku standardowego rozwiązania.

Podstawą prawidłowej analizy jest równomierne dmuchanie przez osobę, podającą  się testowi . Na ekranie wyświetlacza  pokazywane są  (za pomocą rysunków) i opisywane (teksty podpowiedzi) kolejne instrukcje ułatwiające osobom,  pierwszy raz stykającym się z takim urządzeniem,  poprawne dokonanie pomiaru.

W obecnej wersji  kontrola wymuszana jest  po każdorazowym wyłączeniu i załączeniu stacyjki autobusu. Dodatkowe zabezpieczenia to wymóg dopasowania się kierowcy do rysunku twarzy na ekranie,  a w konsekwencji dokładny, filmowy zapis osoby poddającej się testowi i uruchamiającej pojazd.

Dzięki rejestracji , zajezdnie i bazy transportowe mają  dokładną, rzetelną i codzienną kontrolę stanu trzeźwości kierowców,  a sami kierowcy ważny i obiektywny argument w konfliktach z roszczeniowymi pasażerami, którzy mogliby im niesłusznie zarzucać, że prowadzą w stanie po spożyciu alkoholu.

Poprzez wewnętrzne łącza,  system Alcolock,  umożliwia także natychmiastowe wysłanie komunikatu do osoby zarządzającej transportem o tym,  że autobus usiłuje uruchomić osoba, która nie przeszła testu trzeźwości.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL