Wybór odpowiedniej firmy przewozowej

Wybór odpowiedniej firmy przewozowej

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę i chcący rozszerzyć pole swojej działalności, powinien wiedzieć, że prędzej czy później będzie zmuszony podjąć współpracę z przedsiębiorstwem, które zajmuje się profesjonalnym organizowaniem procesu transportu.

Powody podjęcia takiej decyzji mogą być różne i zależą od tego, w jakiej sytuacji znajduje się dana firma. Stąd tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyboru firmy przewozowej, aby nasz wybór nie okazał tym – którego będziemy żałować.

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę i chcący rozszerzyć pole swojej działalności, powinien wiedzieć, że prędzej czy później będzie zmuszony podjąć współpracę z przedsiębiorstwem, które zajmuje się profesjonalnym organizowaniem procesu transportu. Powody podjęcia takiej decyzji mogą być różne i zależą od tego, w jakiej sytuacji znajduje się dana firma. Stąd tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyboru firmy przewozowej, aby nasz wybór nie okazał tym – którego będziemy żałować.

Gdzie szukać?
Na samym początku warto wiedzieć gdzie szukać informacji o naszych nowych, potencjalnych współpracownikach. Pierwszym z wyjść powinno być regularne sprawdzanie ogłoszeń prasowych, jednakże będzie to najlepiej działać w przypadku pojedynczych zleceń transportu. Znacznie lepszym pomysłem okaże się, dokładnie tak jak myślicie – przeszukiwanie zasobów internetowych. Dlaczego? Będziemy mieli wtedy szansę na odpowiednie przeanalizowanie tego, co firma ma do zaoferowania. Profesjonalna strona WWW da nam wgląd nie tylko w działalność firmy przewozowej, ale często także w listę poprzednich klientów. Dodatkowo, sprawdzenie opinii na portalach, czy w wizytówce Google da nam pogląd na to, jak przebiegała współpraca z poprzednimi kontrahentami.

 Bitlogistic 2ab

Sposób rozliczania
Sposób funkcjonowania firm przewozowych jest banalnie prosty – zarabiają one wtedy, gdy świadczą swoje usługi. Najlepszą sytuacją jest oczywiście taka, kiedy wszyscy kierowcy są „w ruchu”, a ilość zleceń stale przybywa. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż przy analizie rynku, musimy wiedzieć, w jaki sposób rozlicza się dany podmiot. Możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze sposoby. Pierwszym z nich jest stawka za przejechany kilometr. Jak można się domyślić, zleceniodawca chciałby, aby była ona jak najniższa, natomiast zleceniobiorca – wręcz odwrotnie. W tym przypadku często spotyka się wiele dodatkowych opłat jak, chociażby ta za postój pojazdu, czy podstawienie go w nietypowych godzinach. Dlatego właśnie, ze strony przedsiębiorcy, lepszym pomysłem będzie wynegocjowanie rozliczenia na podstawie wykonania całości transportu. W ten sposób od razu unikniemy niespodziewanych opłat.

Bitlogistic 3

Nie tylko cena
Jak widzimy, w przypadku wybierania swojego współpracownika w postaci firmy zajmującej się transportem, nie tylko cena gra pierwsze skrzypce. Oczywiście niższe koszty dla firmy są bardzo ważne, jednakże istnieją kwestie, których nie sposób wycenić. Bezpieczeństwo ładunku, pochlebne opinie i zadowoleni z usługi klienci są znacznie ważniejsze niż kwestia opłaty za usługę. Dziś konkurencja na każdym rynku jest bardzo zróżnicowana i wybierając odpowiednią firmę przewozową, nie tylko upewnimy się, że cały proces przebiegnie bezproblemowo, ale przede wszystkim – dotrze on na czas do Klienta, który będąc zadowolonym z produktu i dostawy, będzie coraz częściej wracał do naszej firmy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL