Opony do naczep HTL2 ECO-PLUS

Opony  do naczep HTL2 ECO-PLUS

continental600

Wprowadzenie na rynek zupełnie nowej opony długodystansowej HTL2 ECO-PLUS, to uzupełnienie nowej gamy produktów Continental dla długodystansowego transportu międzynarodowego, która została zaprezentowana w 2009 r. Opona ta zapewnia bardziej zoptymalizowane spalanie i wydłużoną żywotność. Pod względem ekonomii i bezpieczeństwa  wyznacza nowe standardy na dalekich europejskich trasach.

Nowa opona do naczep znacząco przyczynia się do zoptymalizowania ogólnej ekonomiczności naczepy ze względu na wpływ oporu toczenia na sześć kół, stosowanych tradycyjnie w ciężarówkach długodystansowych. Zespołowi badawczemu Continental udało się zmniejszyć opór toczenia o 15 proc. przez zastosowanie specjalnej mieszanki i zaawansowanego wzoru bieżnika. Przekłada się to na oszczędność paliwa sięgającą 5 proc. w porównaniu z oponami poprzedniej generacji.

Wyjątkowo szerokie barki i żebra bieżnika umieszczone między czterema prostymi rowkami obwodowymi powodują, że bieżnik jest skoncentrowany maksymalnie, jak to tylko możliwe do środka powierzchni przylegania. Wyjątkowo wąskie rowki podtrzymywane są przez stożkowate elementy wewnętrzne, zapobiegające niepożądanym ruchom bieżnika. Dzięki temu opona pracuje  lekko i cicho. Bieżnik jest bardziej sztywny i zachowuje niższą temperaturę, dzięki czemu zniekształcenia konstrukcji opony są minimalne. Taki sztywny szkielet również  lepiej radzi sobie z poprzecznymi siłami działającymi w sytuacji manewrowania naczepą.

Przy odległościach rzędu 150 000 km pokonywanych każdego roku na długich międzynarodowych trasach, możliwe jest osiągnięcie oszczędności na poziomie kilku tysięcy euro, mniejsze jest również spalanie, a koszty  jej zakupu  zwracają się w bardzo krótkim czasie. HTL2 ECO-PLUS chroniona jest przed uchodzeniem powietrza dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii AirKeep. Wraz z oponą zimową HTW2, zaprezentowaną w lutym 2010 r., Continental oferuje swoim klientom idealnie skonfigurowany zestaw opon do zastosowań całorocznych. Opona przystosowana do warunków pogodowych i drogowych umożliwia osiąganie maksymalnych przebiegów przy zachowaniu niskiego poziomu spalania. Ogumienie do naczep HTL2 ECO-PLUS, dostępne jest w rozmiarze 385/65R22.5, od 2011 r. dostępny będzie także rozmiar 385/55R22.5.

Źródło: Continental Opony Polska

 

 

 


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL