HD HYBRID - jedna opona dla dwóch światów

HD HYBRID - jedna opona dla dwóch światów

opona_600

Opony wielofunkcyjne, takie jak najnowsze HD HYBRID, będą dominować na osiach napędowych. Może ona być wykorzystywana zarówno na dalekich trasach, jak i w transporcie regionalnym. W ciągu następnych pięciu lat dział Commercial Vehicle Tires Continental przewiduje, że zmieni się zapotrzebowanie na opony do pojazdów użytkowych w branży transportu towarów.

Opona ta ma szerokie możliwości zastosowania. Continental obiecuje jeszcze większe przebiegi, niż w przypadku nowoczesnych modeli siostrzanych HDL2 i HDR2 do zastosowań długodystansowych i regionalnych. Podobnie jest w zakresie oporów toczenia i wydajności energetycznej. HD HYBRID - to najlepszy wybór dla operatorów flot, którzy nie dzielą swoich pojazdów na te pokonujące dalekie trasy oraz te pracujące w danym regionie.

Obszary transportu ciężarowego i grup towarów wspólnie się rozwijają, co doprowadziło do nowych wymagań stawianych oponom.  Szacuje się, że opona ta za kilka lat będzie najlepiej sprzedającą się. Obecnie rynek zdominowany  jest przez całoroczną oponę regionalną HDR2.  Przypuszcza się, że po dokonującej się stopniowo transformacji rynku operatorzy flot, którzy poprzednio wybierali modele HDL2 i HDR2, wybiorą  oponę HD HYBRID. Wszystkie  opony ciężarowe, produkowane przez Continental serii L/R i HYBRID mają identyczne karkasy. Ocenia się że stanowić ona będzie także 50 proc.  portfolio  firmy opon na oś napędową.

Źródło: Continental Opony Polska

 


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL