Kapsch CarrierCom zakończył proces przejęcia spółki Nortel

Kapsch CarrierCom zakończył proces przejęcia spółki Nortel

Kapsch_600

Kapsch CarrierCom stał się globalnym liderem rynku GSM-R (Kolejowa Sieć GSM) po przejęciu spółki Nortel Carrier Networks Division (Nortel). W wyniku transakcji prognozowany dochód spółki zwiększy się dwukrotnie w nadchodzących latach. Czeskie, francuskie oraz algierskie koleje państwowe zleciły Kapsch CarrierCom opracowanie systemów GSM-R. Kapsch CarrierCom przygotowuje się do wzięcia udziału w przetargu w Polsce.


Przejęcie Nortel Carrier Networks Division ma strategiczne znaczenie dla Kapsch CarrierCom i następuje po kilkudziesięciu latach ścisłej współpracy obydwu spółek. Kapsch położy nacisk na rozwój kompleksowych aplikacji GSM-R dla kolei, a celem będzie umocnienie czołowej pozycji firmy na wszystkich rynkach. Po zakończeniu tego  procesu  Kapsch CarrierCom otrzymał dwa zamówienia na dostarczenie systemów GSM-R. Konsorcjum Synerail, największy projekt Partnerstwa Publiczno-Prywatnego we Francji, zlecił firmie Kapsch dostarczenie systemów o wartości 180 mln euro. Algierskie koleje państwowe ANESRIF złożyły zamówienie na implementację systemu GSM-R na sześciu trasach. Wśród klientów Kapsch CarrierCom znajdują się również niemieckie koleje państwowe oraz brytyjskie Network Rail.


 - Grupa Kapsch ma teraz dwóch liderów globalnych - Kapsch TrafficCom jest liderem w obszarze drogowych rozwiązań telematycznych, a Kapsch CarrierCom zajął pozycję lidera w światowych projektach GSM-R-  powiedział Kari Kapsch, prezes Kapsch CarrierCom.


Efektem przejęcia firmy Nortel jest także rozszerzenie portfolio klientów Kapsch CarrierCom na projekty GSM obejmujące ponad 10 czołowych operatorów sieci komórkowej na świecie posiadających wspólnie ponad 100 mln klientów. Centra rozwoju Kapsch CarrierCom będą pracowały nad dalszym rozwojem rozwiązań GSM oraz strategicznymi projektami technologii LTE. Kapsch CarrierCom otrzymał zamówienie od czeskich linii kolejowych Ceske drahy na trzecie już rozszerzenie systemu GSM-R w tym kraju. Zgodnie z umową, Kapsch wyposaży w aplikacje GSM-R międzynarodowy korytarz kolejowy Breclav-Petrovice na długości 206 km. Kontrakt obejmuje dostarczenie 26 stacji bazowych GSM-R 9000 i GSM-R 6000, aplikacji GPRS oraz platformy RPM. Kapsch realizuje zamówienia dla czeskich kolei państwowych od 2004 r. Doświadczenie rynkowe Kapsch CarrierCom sprawia, że firma przygotowuje się do wzięcia udziału  w przetargach w Polsce, Portugalii, Turcji i na Węgrzech. Kapsch CarrierCom posiada spółki partnerskie i spółki w 26 krajach na całym świecie. Liczba pracowników firmy zwiększyła się w wyniku przejęcia spółki Nortel z 330 do około 700.
 

Źródło: Kapsch CarrierCom AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL