Jakie korzyści płyną z systemów AVL?

Jakie korzyści płyną z systemów AVL?

Dla każdego przewoźnika i firmy transportowej odpowiednio zaplanowana logistyka pozwala redukować koszty, lepiej zarządzać flotą pojazdów oraz kadrą pracowników.

Wszystko to ułatwiają firmy działające w branży AVL, czyli automatic vehicle location. Jedną z nich jest firma Infis, na przykładzie której można doskonale pokazać, jakie korzyści przynosi korzystanie z systemów AVL.

Infis to czołowy dostawca produktów branży AVL w wielu krajach Europy, np. w Austrii, Francji, Niemczech, Rosji czy Irlandii. Firma działa od 2009 roku, stale się rozwijając i poszerzając swoją ofertę, aby jak najlepiej dostosować się do potrzeb i oczekiwań rynku oraz klientów. Infis oferuje szeroki zakres usług, oprogramowania i systemów telematycznych m.in. do wykorzystania w branży transportowej. Produkty te pozwalają na lepszą optymalizację i pełną kontrolę działalności przedsiębiorstwa oraz poprawę jego efektywności. Technologie opracowywane przez Infis są tworzone w bliskim kontakcie z odbiorcą, aby finalny produkt był skuteczny, funkcjonalny i produktywny. To nowoczesne, wysokie jakościowo rozwiązania w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, a także odpowiadające zmianom na rynkach. Na czym one jednak tak właściwie polegają? I co daje wykorzystanie aparatury pomiarowej, terminali telepatycznych oraz systemów informatycznych Infis?

Chociażby możliwość utrzymywania stałego kontaktu z kierowcą i kompleksową obsługę zleceń. Dzięki oprogramowaniu Infis Truck Communicator kierowca i dyspozytor mogą się kontaktować w czasie rzeczywistym. Specjalne urządzenie i aplikacja pozwalają na wymianę dokumentów, komunikację tekstową czy nadawanie statusów. To nie tylko pozwala przyspieszyć komunikację i zmniejszyć koszty oraz zwiększyć efektywność pracy, ale także zapewnia stałą kontrolę nad działaniami kierowcy. W efekcie dyspozytor może je korygować, zmieniać zadania, planować inne trasy, a także monitorować sam przebieg zlecenia. Sporą zaletą systemów Infis jest także możliwość monitoringu trybu pracy tachografu. Dyspozytor może zatem sprawdzić prawidłowość pracy pojazdu, wykryć nieprawidłowości, a w niektórych modelach tachografów także zdalnie pobrać dane bez konieczności powrotu pojazdu do firmy. Co równie ważne, systemy Infis archiwizują pobrane dane i umożliwiają ich analizę na podstawie raportów dostępnych w postaci zestawień liczbowych i wykresów.

Jeszcze bardziej istotne jest to, że oprogramowanie Infis pozwala zarządzać gospodarką paliwową firmy. System Infis Fleet Analyst został specjalnie zaprojektowany m.in. po to, aby można było prowadzić dokładny rejestr tankowań, zużycia paliwa i to w czasie rzeczywistym. Można dzięki niemu monitorować zużycie paliwa, wykrywając wszelkie nieprawidłowości zaraz po tym, jak one wystąpią. Można obserwować zresztą nie tylko pojazdy, ale i dystrybutory paliw na stacjach należące do przedsiębiorstwa.

Zalet systemów Infis jest więcej. Pozwalają one m.in. na lokalizowanie i obserwację ruchu pojazdów i to z wysoką dokładnością do 3 m w czasie rzeczywistym. Umożliwiają pobieranie danych o przebiegu, prędkości obrotowej silnika, pracy pod obciążeniem, aktualnie używanego biegu, odczyt danych z czujników (np. tych umieszczonych w komorach chłodniczych, w drzwiach ładowni czy ramieniu koparki), identyfikację pracowników, a także wykrywanie niepożądanych działań jak zakłócanie sygnałów GPS. Dzięki tym systemom można również na bieżąco analizować parametry służące do oceny techniki jazdy oraz prowadzić ewidencję serwisową pojazdów. A to tylko czubek możliwości, jakie Infis oferuje. Firmy transportu ciężkiego nie są bowiem jedynym targetem Infis. Produkty marki skierowane są także do przedsiębiorstw zarządzających maszynami budowlanymi, do firm zajmujących się transportem chłodniczym, jak również tych, które korzystają z samochodów dostawczych. Istnieje też oferta dla ośrodków nauki jazdy oraz do samochodów osobowych i dla personelu.

Zaletą systemów Infis jest ich modułowość. W ten sposób firma może w łatwy sposób dostosować oferowany przez siebie produkt do potrzeb odbiorcy. Zaletą jest także niezawodność i wysoka precyzja. Infis oferuje systemy najwyższej jakości, jak najlepiej przystosowane do oczekiwań klienta. Produkty AVL znacznie poprawiają wydajność pracy i zwiększają możliwości logistyczne firmy. Pozwalają na lepszą organizację czasu pracy kierowców, zarządzanie flotą samochodową, a także na redukcję kosztów. Wszystko to sprawia, że zdecydowanie warto zainwestować w produkty tego rodzaju.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL