Specjalna naczepa Kögel

Specjalna naczepa Kögel

DSV_Koegel_Wachstruck_-_600

Południowoniemiecki producent pojazdów Kögel udostępnił reprezentacji Niemiec w biathlonie specjalną naczepę. Na specjalnym pokazie została ona zaprezentowana przede wszystkim sportowcom wchodzącym w skład niemieckiej kadry narodowej w narciarstwie, ponad 400 gościom ze świata sportu i gospodarki oraz dziesiątkom przedstawicieli prasy i telewizji jako oficjalna naczepa niemieckiej reprezentacji w biathlonie.

Wytrzymała trójosiowa naczepa Kögel Box jest izolowana. Jej ścianki zostały wykonane z płyt wielowarstwowych. Odpowiednia izolacja zapewnia serwisantom przygotowującym sprzęt na zawody optymalne warunki pracy również w skrajnie niskich temperaturach. Naczepa jest wyposażona w liczne stanowiska serwisowe, szlifierki, regały na narty i przebieralnie. Optymalną izolację cieplną i widoczność na zewnątrz zapewniają specjalne szyby marki Dometic Seitz.

Pojazdy furgonowe marki Kögel są wykorzystywane przez spedytorów w całej Europie do transportu towarów wrażliwych, w przypadku których ważna jest ochrona ładunku przed wpływami atmosferycznymi lub przed kradzieżą. W następnych miesiącach czekają niemieckich biathlonistów duże wyzwania. W lutym i marcu 2012 roku w Ruhpolding odbędą się mistrzostwa świata. Potem odbędzie się puchar świata. Zbliża się też kolejna olimpiada zimowa.

Wielokrotni mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata - Magdalena Neuner, Michael Greis, Andrea Henkel i Arnd Peiffer – oraz prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) Alfons Hörmann odebrali naczepę Kögel w imieniu całej reprezentacji biathlonowej. Ten pojazd serwisowy został zaprojektowany we współpracy z takimi partnerami jak Würth, MAN i Kögel zgodnie z wymaganiami sportowców i ich techników serwisowych.

- Pełni motywacji sportowcy, tacy jak wielokrotna mistrzyni olimpijska Magdalena Neuner i wielokrotny mistrz olimpijski Michael Greis, uosabiają wartości reprezentowane przez firmę Kögel: praktyczność, dynamikę, autentyczność i sukces.  Jako były członek niemieckiej reprezentacji w lekkoatletyce wiem, jak ważne są dla zawodowego sportowca profesjonalne warunki. Dlatego też firma Kögel tak chętnie wspiera Niemiecki Związek Narciarski -  wyjaśnia Volker Seitz, kierownik działu PR, zaangażowanie firmy Kögel.

Kögel, marka z ponad 75-letnią tradycją, która wypracowała sobie w całej Europie czołową pozycję na rynku, znów znalazła się w centrum uwagi dzięki nowej energii oraz niezrównanemu doświadczeniu i kompetencji. Przejmując firmę Kögel w 2009 r. Ulrich Humbaur przejął aktywną rolę przedsiębiorcy, która przyniosła marce stabilność oraz ciągłość, na którą w pełni zasługuje. Wpływ na to ma również bardzo wysoki kapitał własny, w który Ulrich Humbaur wyposażył swoje przedsiębiorstwa. Firma Kögel powstała od nowa - przez odwołanie się do jej silnych stron, które swego czasu dały jej wielkość: pasji do transportu. Jakość tworzona przez inżynierów. Innowacyjność, która zasługuje na tę nazwę, ponieważ to ona zapewnia korzyści klientom. Niezawodność gwarantowana przez kierowaną przez właściciela firmę rodzinną z perspektywami rozwoju. Oprócz produktów branży spedycyjnej firma oferuje również produkty dla branży budowlanej, co dla firmy Kögel nie jest niczym nowym.

Źródło: Firma Kögel

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL