Zysk netto ATC Cargo wzrósł 5-krotnie

Zysk netto ATC Cargo wzrósł 5-krotnie

Po 5 miesiącach 2010 roku zysk netto ATC Cargo - firmy logistycznej, sppecjalizującej się w organizacji transportu międzynarodowego, wzrósł 5-krotnie. Po pierwszych pięciu miesiącach 2010 r. firma zanotowała ponad 28,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 605,6 tys. zł zysku netto, w porównaniu do odpowiednio 11,7 mln zł przychodów i 121,5 tys. zł zysku netto w analogicznym okresie 2009 roku. Jeszcze w tym miesiącu spółka zadebiutuje na rynku NewConnect.

 (...) Było to możliwe m.in. dzięki zwiększonej aktywności marketingowej. Pracowaliśmy również nad wzrostami na poziomie rentowności. Poprawie uległa ponadto sytuacja na rynku, realizujemy coraz więcej kompleksowych zleceń, zarówno w Polsce jak i za granicą. Osiągnięcie takich wyników pozwala spodziewać się dalszych intensywnych wzrostów na poziomie przychodów i zysku netto. Nie bez znaczenia będzie tu także możliwość uruchomienia środków pozyskanych z emisji akcji, które przeznaczymy na inwestycje - mówi Artur Jadeszko, prezes Zarządu ATC Cargo.

ATC Cargo spodziewa się zysku netto w całym 2010 roku na poziomie 1 mln zł, tj. wyniku trzykrotnie wyższego niż w roku 2009. Zarząd firmy nie wyklucza możliwości przekroczenia prognoz. Niedawno sfinalizowane zostały rozmowy z koncernem tytoniowym Imperial Tobacco Group, gdzie ATC Cargo będzie odpowiedzialna za logistykę połowy wyrobów eksportowanych przez radomskie zakłady koncernu. Trwają także prace nad kilkoma innymi, poważnymi projektami.

Źródło: ATC Cargo

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL