Rośnie liczba użytkowników Flotis

Rośnie liczba użytkowników Flotis

Ponad 5 milionów kilometrów przemierzanych co miesiąc przez monitorowane pojazdy i wzrost sprzedaży na poziomie 120 proc. w przeciągu 5 ostatnich miesięcy, to wyniki systemu monitorowania pojazdów Flotis, który pojawił się na rynku w zeszłym roku.

Flotis to system, który umożliwia lokalizację i monitoring GPS pojazdów w czasie rzeczywistym. W odróżnieniu od innych usług oferowanych na rynku nie jest trwale instalowany w pojeździe. Ponadto dostęp do danych z monitoringu uzyskuje się poprzez stronę internetową, bez konieczności zakupu dodatkowego drogiego oprogramowania.

- To powoduje, że Flotis wzbudza duże zainteresowanie przedsiębiorców, którzy zwracają uwagę na koszty. Nasza usługa pozwala na miesięczne oszczędności rzędu 400 PLN na jednym pojeździe oraz jest o wiele tańsza od podobnych rozwiązań - mówi Dawid Nowicki, prezes zarządu firmy Neptis, która jest producentem Flotis.

Niskie koszty zakupu systemu, brak konieczności montażu i niski abonament (ok. 10 PLN miesięcznie za pojazd) sprawiły, że korzysta z niego kilkaset firm, które posiadają od kilku do nawet 200 pojazdów. Są to m.in. duże firmy handlowe oraz z sektora MŚP, takie jak: piekarnie, firmy monterskie czy wypożyczalnie aut. System Flotis dostarcza im informacji na temat zużycia paliwa na trasie, ilości tankowań i kosztów użytkowania samochodów. Poza tym urządzenie monitorujące pełni także funkcje komunikatora dla kierowców, które pozwala na przekazywanie pomiędzy kierowcami informacji o ograniczeniach prędkości (fotoradary), korkach, przejściach dla pieszych przy szkołach, wypadkach, czy nawet o mobilnych patrolach policji. Dla przykładu w maju 2010 kierowcy korzystający z usługi przekazali ok. 15 000 zgłoszeń o równych zdarzeniach drogowych.

Od początku istnienia system Flotis jest nieustannie rozbudowywany. Jego producenci na prośbę użytkowników wprowadzili m.in. możliwość rejestracji faktur dot. kosztów eksploatacji pojazdów, moduł alertów informujących np. o przekroczeniach prędkości, oraz rozbudowane statystyki. Dużym zainteresowaniem użytkowników systemu cieszy się możliwość rejestracji faktur paliwowych oraz importu danych z kart paliwowych. Dodano także możliwość monitoringu GPS poza granicami Polski. Flotis może zbierać dane dotyczące monitorowanych pojazdów poruszających się na terenie ok. 90 krajów świata.

Obecnie koszt urządzenia to 229 zł przy miesięcznym abonamencie w wysokości 20 zł lub 399 zł przy abonamencie 1 zł  miesięcznie w pierwszym roku.

Źródło:  Flotis

Przeczytaj też:
Firmy transportowe inwestują

Rozwiązania monitorujące na bieżąco trasę i pracę kierowców

Rada Ministrów opowiedziała się za monitorowaniem.

Ustawa o monitorowaniu przewozów paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego. AutoGuard S.A. łączy siły z TimoCom

AutoGuard S.A., producent urządzeń i aplikacji wspomagających zarządzanie obiektami mobilnymi w korelacji z informacjami o pozycji rozpoczął współpracę z TimoCom - jedną z największych w Europie giełd ofert transportowych. Flotis w nowej odsłonie

Już wkrótce odbędzie się premiera urządzenia, które wprowadzi nowy standard w dziedzinie monitoringu pojazdów. Użytkownicy systemu Flotis

flotis-4truckspl

Rzetelna Firma to program Krajowego Rejestru Długów, którego ideą jest promowanie rzetelności płatniczej w obrocie gospodarczym, a także kreowanie pozytywnego wizerunku firm, które do niego należą. Polskie autostrady - pożeracze czasu i pieniędzy

Choć dróg szybkiego ruchu w Polsce przybywa, wciąż nie ma to przełożenia na jakość i czas spędzony w podróży. Szybciej niż kolejnych kilometrów przybywa opłat za przejazd autostradami. Wyniki badań przeprowadzonych na polskich autostradach, w szczególności dotyczą obowiązującego w Polsce systemu poboru opłat. Badaniu poddano ponad 1 mln kilometrów tras z wykorzystaniem system monitorującego pojazdy Flotis, który w oparciu o technologie GPS/GPRS, rejestruje ruch pojazdów na polskich drogach. Materiały mają charakter ekspercki i opracowane zostały w oparciu o dane zebrane z urządzeń pracujących w systemie monitoringu pojazdów Flotis.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL