Listopadowe wydanie Truck & Van

Listopadowe wydanie Truck & Van

TruckVan_2011_11_-_600

W bieżącym wydaniu miesięcznika przeczytamy m.in.

Jeden do wszystkiego!
Unimog to zdecydowanie najbardziej uniwersalny samochód na świecie. Może być wykorzystywany do ogromnej liczby zadań bez względu na warunki terenowe i atmosferyczne. Zawdzięcza to przemyślanym podwoziom oraz szerokiej gamie osprzętu. W pierwszej połowie września odbyła się prezentacja osprzętu do letniego i zimowego utrzymania dróg. W pokazach wykorzystano urządzenia stałych partnerów Mercedes-Benz, firm Maxtruck, Schmidt, Integra oraz Bicco.

Bohaterowie codzienności
Pojazdy komunalne są zdecydowanie najliczniejszą grupą samochodów specjalnych. Towarzyszą nam każdego dnia, mając wymierny wpływ na jakość i bezpieczeństwo życia, a także otaczające nas środowisko naturalne. Ich popularność to zasługa różnorodnych zabudów, dzięki którym mogą być stosowane do ogromnej liczby zadań. W najogólniejszej klasyfikacji wyróżnia się zabudowy do wywozu odpadów, asenizacyjne oraz wykorzystywane do oczyszczania nawierzchni.

Wespół w zespół
Oleje przekładniowe są jednymi z bardziej obciążonych płynów eksploatacyjnych. Obciążenia te wynikają z wysilenia konstrukcji, w których pracują i przybierają różne formy. Przekładnia zębata z charakteru swojej pracy wywołuje wysokie ciśnienia w filmie olejowym, który chroni współpracujące zęby przekładni.

NV400 nadchodzi
Nissan chce zwiększyć swoją obecność na europejskim rynku LCV. NV400 ma mu w tym pomóc. Zapowiadany od dość dawna następca Interstara wreszcie pojawi się na rynku. Nissan pokłada w nim spore nadzieje. W ciągu 3 lat chce podwoić swój udział w europejskim rynku samochodów dostawczych, a pojawienie się nowego modelu ma ten proces przyspieszyć.

Podwójny jubileusz
We wrześniu Continental obchodził podwójne urodziny. Firma właśnie skończyła 140 lat, a od 100 jest obecna w naszym kraju. Świętowanie rozpoczęto w Centrum Kopernika w Warszawie, mieście gdzie 100 lat temu zawiązało się pierwsze, polskie przedstawicielstwo marki Continental.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL