Bezpieczna szkoła przy drodze

Bezpieczna szkoła przy drodze

bezpieczna-szkola-przy-drodze_1

Redakcja magazynu "Transport Polski" po raz kolejny zorganizowała akcję "Bezpieczna szkoła przy drodze" Jest to dynamiczny pokaz, z udziałem pojazdów ciężarowych, opracowany i realizowany w całości  przez polskich dziennikarzy. Prezentacja dedykowana jest dzieciom ze szkół podstawowych.


W momencie gdy w szkole podstawowej rozpoczyna się nauka przedmiotu - Wychowanie Komunikacyjne, warto uzmysłowić dzieciom zagrożenia jakie czyhają na nie podczas codziennej drogi do szkoły oraz propagować właściwe ich zachowanie.

Do tej pory dzieci edukowano poprzez naukę w szkole oraz gry i zabawy. Obecnie, za pomocą dynamicznych pokazów na drodze, łatwiej jest uświadomić najmłodszym typowe zagrożenia wynikające z ruchu drogowego z udziałem samochodów ciężarowych.

bezpieczna-szkola-przy_-drodze_2Akcję "Bezpieczna szkoła przy drodze" organizowana jest już od sześciu lat. Do tej pory w programie udział wzięły dzieci m.in. z Olsztyna, Krakowa, Poznania, Warszawy, Bochni, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pabianic, Łodzi, Tychów, Radomia, Koluszek. W akcjach uczestniczą przedstawiciele: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, WORD-ów, Instytutu Transportu Samochodowego, Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo".

Warto wspomnieć, że akcja "Bezpieczna Szkoła przy Drodze" prowadzona przez redakcję "Transportu Polskiego" zwyciężyła w pierwszej edycji programu "ORLEN Bezpieczne Drogi". Najlepsza inicjatywa promująca bezpieczeństwo na drogach została wyłoniona spośród 247 nadesłanych do konkursu zgłoszeń. Akcja zdobyła także wyróżnienie czytelników najstarszego czasopisma motoryzacyjnego na rynku polskim – tygodnika "MOTOR".

(MB)

 

 

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL