Polski finał konkursu YETD2010

Polski finał konkursu YETD2010

Young_600

Pierwszy etap wyścigu o główną nagrodę w konkursie YETD 2010 - najnowszą Scanią serii R o wartości 100 tys. euro już za nami. W szranki stanęło ponad 1650 młodych kierowców z całej Polski. Podczas pięciu weekendów na przełomie maja i czerwca odbyło się łącznie dziewięć eliminacji regionalnych, wyłaniających dziewięciu finalistów.

Pierwszy etap eliminacji stanowił test teoretyczny dotyczący zagadnień przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, oraz efektywnej i bezpiecznej jazdy. Dobry wynik w teście był przepustką do etapu drugiego - części praktycznej, podczas której kandydaci prezentowali swoje umiejętności jazdy ekonomicznej i precyzyjnej na placu manewrowym. Styl jazdy kierowców ocenił nowatorski system Scania Driver Support, obejmujący cztery kategorie: poprawne użycie hamulców, przewidywanie, prawidłowy wybór biegów oraz jazdę na wzniesieniach.

Podczas Finału Krajowego YETD 2010, który zaplanowano w terminie 27-28 sierpnia, w nowopowstałym serwisie Scania w Gliwicach, dziewięciu finalistów zmierzy się ze sobą. Finał rozpocznie się od konkurencji prawidłowego przygotowania zestawu do jazdy, następnie odbędzie się test drogowy i sprawnościowy. Wszystko po to, aby wyłonić tego jednego, najlepszego, który stanie do rywalizacji z finalistami z 17 krajów, reprezentując Polskę podczas październikowego Finału Europejskiego w Centrali Scania w szwedzkim Södertälje.

W finale krajowym spotkają się: Paweł Lech (31 lat) z Warszawy - zwycięzca eliminacji w Nadarzynie; Tomasz Romanowski (33 lata) z Rumi - zwycięzca eliminacji w Gdańsku; Mariusz Skupiński (33 lata) z Galewic - zwycięzca eliminacji w Łodzi; Artur Sumbar (30 lat) ze Szczecina - zwycięzca eliminacji w Szczecinie; Piotr Stachowiak (35 lat) ze Swarzędza - zwycięzca eliminacji w Poznaniu; Rafał Rogalski (31 lat) z Fabianek - zwycięzca eliminacji we Włocławku; Michał Witkowicz (31 lat) z Wrocławia - zwycięzca eliminacji we Wrocławiu; Adam Sadowski (26 lat) z Pulszy - zwycięzca eliminacji w Białymstoku; Bogdan Buchała (34 lata) z Oświęcimia - zwycięzca eliminacji w Krakowie.

Źródło: Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL