MAN Nutzfahrzeuge - po wakacjach większa produkcja

MAN Nutzfahrzeuge - po wakacjach większa produkcja

man_niepol2

W okresie, gdy popyt na samochody ciężarowe mocno zmalał, fabryki były zmuszone ograniczyć produkcję. W Monachium skrócono tydzień oraz godziny pracy, tak aby dostosować zapotrzebowanie na pojazdy do podaży.


Sygnały z rynku wskazują, że sytuacja wraca do normy czyli samochody użytkowe z powrotem zaczynają się sprzedawać. W tej sytuacji kierownictwo MAN Nutzfahrzeuge, w swoich fabrykach stopniowo podnosi liczbę godzin pracy. W fabryce silników w Norymberdze "kryzysowy" plan pracy będzie obowiązywał do 30 czerwca. W Monachium i Salzgitter liczba krótkich dni roboczych na produkcji zmniejszy się z około 50, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku, do średnio 20 w drugiej połowie. Łącznie około 12 000 pracowników MAN Nutzfahrzeuge w Niemczech objętych jest programem krótkiego okresu pracy. Nie dotyczy to oczywiście osób zatrudnionych w działach badań i rozwoju.

- Możliwość krótkiego okresu pracy, mimo znacznego załamania popytu w 2009 roku, pozwoliła nam utrzymać dobrze wyszkolonych pracowników - powiedział dr Dietmar Klein, dyrektor Human Resources MAN Nutzfahrzeuge.

(MB)

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL