43 autobusy MAN dla Świerklańca

43 autobusy MAN dla Świerklańca

lions_city_-_czerwony_600

W dniu 8 listopada 2011 r. w Świerklańcu miało miejsce uroczyste przekazanie niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion’s City. Podczas spotkania Prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu, Pan Grzegorz Wystemp odebrał z rąk Romana Kałużyńskiego Dyrektora ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska symboliczny klucz do jednego z 23 dostarczonych do tej pory autobusów MAN Lion's City.

Kolejna partia 20 pozostałych autobusów zostanie dostarczona miastu do końca 2012 r. Zamówienie obejmuje 25 autobusów MAN Lion’s City A21 oraz 18 autobusów przegubowych MAN Lion’s City A 23.  W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta na czele z Wójtem Gminy Świerklaniec, Panem Kazimierzem Flakusem, przedstawiciele świerklanickiego PKM oraz zaproszeni goście. Nowe autobusy MAN Lion’s City z logo miasta oraz śmiałą kolorystyką wyróżniają się w ruchu ulicznym. Ich  wyposażenie  jest wyjątkowo bogate m.in. do dyspozycji jest system informacji pasażerskiej. Wszystkie pojazdy  posiadają bramki zliczające potoki pasażerskie. Zapewniono również pełną kontrolę parametrów eksploatacyjnych pojazdów: bieżące zużycie paliwa, sposób prowadzenia pojazdu - jazda na biegu jałowym, szybkie przyspieszanie, ostre hamowanie. Możliwy jest również monitoring z 7 dniową archiwizacją wszelkich zdarzeń w autobusie.

Kabina typu półzamkniętego gwarantuje bezpieczeństwo kierowcy. Do jego dyspozycji jest klimatyzacja, siedzenie jest ergonomiczne z możliwością regulacji wszelkich parametrów.  Pojazdy te są wyjątkowo przyjazne pasażerom oraz środowisku: niskopodłogowe z wyznaczonym miejscem na wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy, rampa dla wózków i osób niepełnosprawnych znajdująca się w drzwiach środkowych każdego autobusu. Spełniają one  najwyższą normę emisji spalin EEV, są ekonomiczne, co w warunkach bieżącej eksploatacji daje oszczędności do 10 l/ 100 km w porównaniu z najstarszym użytkowanym taborem. Ich zakup w 85 proc. został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

Wszystkie niskopodłogowe autobusy miejskie marki MAN produkowane są w zakładach MAN w Starachowicach i Sadach k/ Poznania, w oparciu o najnowsze, sprawdzone, technologie i metody produkcji gwarantujące wieloletnią eksploatację. Jedną z nich jest unikalny proces technologiczny specjalistycznego zabezpieczenia antykorozyjnego, które gwarantuje najwyższą jakość produktu. Są one eksploatowane w wielu polskich miastach m.in. Warszawie, Poznaniu, Toruniu itp. Od 1996 r. firma MAN dostarczyła ponad 1000 autobusów do 46 miast w Polsce.

Źródło: MAN Truck & Bus AG


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL