Parada cięzarówek przez Polskę

Parada cięzarówek przez Polskę

Scania_master_truck

Dzisiaj o godz. 13:00 do portu w Gdyni wpłynie prom, którym przypłyną najpiękniejsze tuningowane ciężarówki z Finlandii. Sześć pojazdów wraz z załogami przybywa do Polski w celu wzięcia udziału w zlocie Master Truck w Opolu.


Wśród przybyłych pojazdów znajdą się między innymi: ozdobiona motywami greckimi Scania R z firmy Rajala Trans, Scania "Dark Knight" pomalowana w motywy z filmu Batman z firmy Karhuline oraz Scania z wizerunkiem bohaterki filmu "Tomb Rider" Lary Croft z firmy Sea Container Service. Dużym pojazdom będą towarzyszyć mniejsze ciężarówki - tuningowane pojazdy dostawcze - Toyota Hiace i Mercedes Sprinter z firmy Kuljetus Minna Jokinen - również zachwycające i nietuzinkowe.

Tuning fińskich pojazdów nie ogranicza się zresztą wyłącznie do oryginalnych motywów na nadwoziach. Równie niekonwencjonalne są ich wnętrza, w których uwagę poświęcono najdrobniejszym szczegółom. Wszystkie pojazdy są laureatami wielu prestiżowych europejskich konkursów dla ciężarówek, takich jak choćby szwedzkiego Nordic Trophy, czy fińskiego Powertruckshow. Niemal w tym samym czasie, do portu w Gdańsku, przypłynie kolejne dzieło tuningu ciężarowego. Pochodzący z warsztatu szwedzkiej firmy Svempas, 1000 konny Roadster "Red Pearl", pojawi się w Polsce dzięki uprzejmości portalu Promy24.com. Zbudowany na bazie Scanii ciężarowy kabriolet zostanie przywieziony na naczepie niskopodwoziowej i wprost z promu, zostanie przywieziony do portu w Gdyni, aby wspólnie z pojazdami fińskimi wziąć udział w sesji zdjęciowej dla prasy i telewizji.

Po sesji zdjęciowej, pojazdy zostaną przewiezione na parking serwisu Scanii, a ich załogi udadzą się na kolację i odpoczynek. Wczesnym rankiem następnego dnia, pojazdy wyruszą w drogę do Opola. 8 lipca o godzinie 6:00 rano pojazdy wyruszą w eskorcie firmy assistance oraz ekipy telewizyjnej, nadawanego w TVN Turbo, programu "Na Osi", kolumną w kierunku Opola. Do pojazdów zagranicznych gości dołączą najpiękniejsze tuningowane pojazdy polskich firm - między innymi Trans Powiśle, Repiński i Tedi Trans. Pojazdy pojadą trasą Gdańsk - Grudziądz - Toruń - Włocławek - Łódź - Piotrków Trbunalski - Częstochowa - Opole. Po drodze dołączać się będą do niego inne pojazdy z firm, które również zarejestrowały swoje pojazdy do udziału w zlocie Master Truck.

Wjazd konwoju do Opola planowany jest na godziny wieczorne. Tutaj będą czekały na niego pojazdy miejscowe i wszyscy wspólnie przejadą przez miasto wprost na II Kampus Politechniki Opolskiej, gdzie odbywa się zlot. Serdecznie zapraszamy zarówno do powitania ciężarówek w gdyńskim porcie, jak i do towarzyszenia im po drodze do Opola. Zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie!

 

Program Master Truck 2010

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL