Flota z Carefleet dla Ministerstwa Skarbu Państwa

Flota z Carefleet dla  Ministerstwa Skarbu Państwa

Dnia 2 lipca 2010 r. Carefleet podpisał z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę na wynajem floty samochodowej. Zakres podpisanej przez Carfleet , którego 100 proc. udziałowcem jest Europejski Fundusz Leasingowy ,  obejmuje wynajem 18 samochodów wraz pełnym serwisowaniem, obejmującym obsługę techniczną, wymianę i przechowywanie opon, ubezpieczenie, likwidację szkód komunikacyjnych oraz assistance wraz z autem zastępczym na czas naprawy na terenie całego kraju.

- Podpisanie umowy z Ministerstwem Skarbu Państwa jest ważnym krokiem w kierunku przełamania pewnego schematu zachowań zakupowych instytucji publicznych. Cieszę się, że instytucje takie jak Ministerstwo Skarbu Państwa szukają nowych rozwiązań finansowych, a przez to oszczędności. W przypadku wynajmu floty aut są one znacznie większe niż podczas tradycyjnego zakupu samochodów, ponieważ teraz Ministerstwo będzie korzystać z naszej siły zakupowej. Dodatkowo zapewniamy kompleksową obsługę serwisową, ubezpieczenie co jest również wygodnym rozwiązaniem dla tak ważnych podmiotów jak ministerstwo. Oszczędność nie tylko pieniędzy ale i czasu to bardzo mocne argumenty (...)- mówi Frederic Lustig, prezes Zarządu Carefleet.

Wyboru oferenta dokonano w drodze przetargu nieograniczonego, a kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej była cena oraz liczba zaproponowanych marek samochodów. Ministerstwo Skarbu Państwa dokonało wyboru 6 szt. samochodów marki Audi dla potrzeb transportowych Centrali MSP oraz 12 szt. samochodów marki Skoda dla pracowników Delegatur w całym kraju.

Przetarg nieograniczony na wynajem samochodów został ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Skarbu Państwa w dniu 31 marca 2010 r. Łączna wartość zamówienia wynosi 1 696 608 zł brutto. Tą kwotę Ministerstwo Skarbu Państwa przeznaczy na obsługę swojej floty w ciągu 4 lat użytkowania. Dostawa samochodów nastąpi do 8 tygodni od dnia podpisania umowy.

- Umowa na wynajem floty samochodów jest dla Ministerstwa Skarbu Państwa korzystnym rozwiązaniem zarówno finansowym jak i organizacyjnym. Podejmując na początku 2010 r. działania, których efektem miała być całkowita zmiana sposobu realizacji funkcji transportu w urzędzie, poszukiwaliśmy rozwiązania które zapewni: przewidywalność kosztów i ich stabilizację, zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności oraz sposób finansowania dostosowany do aktualnych możliwości. Wynajem floty jest rozwiązaniem innowacyjnym w administracji, ale sprawdzonym od lat w wielu firmach prywatnych. Dotychczasowy sposób zapewnienia transportu oparty na byciu właścicielem samochodów prowadzi zawsze do nieuzasadnionego ekonomicznie utrzymywania wyeksploatowanych poza granice technicznych możliwości pojazdów. Ministerstwo powinno skupić się na wykonywaniu funkcji do jakich zostało powołane, a nie na inwestowaniu w służby utrzymania samochodów czy poszukiwaniu najlepszych ofert na ich ubezpieczenie i naprawy. (...) Ministerstwo odchodzi od modelu bycia właścicielem samochodów, a co się z tym wiąże ogranicza swoje koszty, przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi transportowej na wysokim poziomie. Zawarta umowa z firmą Carefleet gwarantuje nam pełen pakiet obsługi, serwisowania, ubezpieczenia i odpowiada w pełni założeniom jakie przyjęliśmy na początku całego procesu -  powiedział Grzegorz Borowiec, dyrektor generalny, Ministerstwo Skarbu Państwa.

Firma Carefleet  specjalizuje się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów (Full Service Leasing). Posiada oddziały w pięciu miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk). Obecnie w Polsce zarządza flotą ponad 6500 pojazdów.

Źródło Carefleet

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL