Nowe aplikacje od Tronic

Nowe aplikacje od Tronic

TRONIK rozwija narzędzia mobilne dla swoich klientów

 

TRONIK, jedna z czołowych firm oferujących narzędzia kontroli pojazdów i maszyn, rozwija narzędzia mobilne dla swoich klientów. Dotychczas TRONIK udostępnia swoim klientom cztery aplikacje mobilne: MOBILE TERMINAL, ECO DRIVING, MOBILE SYSTEM oraz DIETY.

Dzięki aplikacjom na smartfony pracownicy branży TSL korzystający z systemu GPS ATRAX mają możliwość profesjonalnej kontroli, komunikacji czy przesyłania danych z poziomu swoich telefonów. TRONIK, aby ułatwić swoim klientom dotarcie do aplikacji mobilnych, stworzył na swojej stronie internetowej zakładkę APLIKACJE (http://www.tronik.pl/pl/48,mobile-system.html). W każdej z dedykowanych w niej podstron znajdują się linki do sklepów Google Play (dla systemu Android) oraz AppStore (dla systemu iOS) lub tylko Google Play – w zależności od systemów, dla których dostępne są poszczególne aplikacje. Dzięki temu, każdy z łatwością odnajdzie interesującą go aplikację na odpowiedni dla siebie system operacyjny.

- Ponieważ jesteśmy producentem i autorem oferowanych przez nas rozwiązań, staramy się być elastyczni i modyfikujemy nasze usługi tak, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Tworzymy wygodne, użyteczne i nowoczesne narzędzia ułatwiające im codzienną pracę komentuje Maciej Tarka, współwłaściciel firmy TRONIK. 

- Wiemy, że skuteczne zarządzanie flotami nie musi odbywać się wyłącznie zza ekranu komputera. Pierwszą aplikację mobilną TRONIK udostępniliśmy już w połowie 2014 roku. Nie osiadamy jednak na laurach i kontynuujemy pracę nad udoskonalaniem powstałych rozwiązań – zarówno systemu XML jak i aplikacji mobilnych – oraz nad tworzeniem nowych – dodaje Piotr Nowak, także współwłaściciel TRONIK.

TRONIK MOBILE TERMINAL to idealne rozwiązanie pozwalające na bieżąco śledzić flotę pojazdów na mapie, niezależnie od tego czy znajdujemy się w biurze, czy poza nim. Aplikacja pozwala m.in. na śledzenie pozycji i aktualnych parametrów pojazdów na mapie, pokazuje czas pracy kierowców (statusy z tachografu  cyfrowego) oraz umożliwia podgląd wprowadzonych do systemu „obszarów własnych”. Dodatkowo w dwóch trybach nawiguje do wybranego pojazdu w trybie „radaru”- po linii prostej oraz w trybie nawigacji - przez mapy systemowe (Google Maps, Mapy Apple). Najświeższa wersja aplikacji TRONIK MOBILE TERMINAL, zaktualizowana 27 lutego b.r.,  pozwala także na komunikację z poziomu telefonu bezpośrednio do komunikatora kierowcy KT3. Dzięki temu spedytorzy mają zapewnioną stałą komunikację z kierowcami, także z możliwością przesłania kierowcy celu na mapie!

TRONIK ECO DRIVING to aplikacja służąca do oceny stylu jazdy kierowców w firmie. Pozwala m.in. na analizę stylu jazdy kierowcy pod względem wybranych parametrów czy ocenę i porównywanie na tle grupy kierowców. To także doskonałe narzędzie do wprowadzenia elementu grywalizacji w celu zachęcenia pracowników do ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Aplikacja daje możliwość organizacji konkursów pomiędzy pracownikami na najlepszych kierowców, którzy zostaną nagrodzeni przez firmę.

Aplikacja TRONIK MOBILE SYSTEM służy do rejestracji czynności związanych z eksploatacją pojazdu niezbędnych przy odliczaniu 100% VAT od samochodów i paliw. Każdy kierowca posiada osobiste konto, do którego przypisuje użytkowane auto.

TRONIK DIETY to najnowsza aplikacja mobilna stworzona dla użytkowników GPS ATRAX. Służy ona do uzupełniania rozliczenia diet. Pozwala na określenie czasu, miejsca rozpoczęcia oraz zakończenia podróży, czasu przekroczenia granicy i długości pobytu w podróży służbowej. Daje także możliwość zalogowania na innym urządzeniu bez utraty rozpoczętej delegacji.

Aplikacje TRONIK MOBILE SYSTEM oraz TRONIK DIETY skracają czas pracy przy rozliczaniu VAT oraz należnych pracownikom diet za podróże służbowe ze względu na automatyzację przekazywania danych. Dzięki wykorzystaniu lokalizacji pozwalają one na prowadzenie ewidencji na podstawie faktycznych, a nie deklaratywnych danych oraz eliminują nadmierne zużycie papieru niezbędnego wcześniej do wydruku dokumentów, na których kierowcy zgłaszali swoje rozliczenia.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL