Test opony BFGOODRICH Mud Terrain T/A KM2

Test opony BFGOODRICH Mud Terrain T/A KM2

rzeka_600

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 to opona, która wróciła bez uszczerbku z najtrudniejszych szlaków Australii.  Celem ekipy Land Rovera, podczas off-road Campus Australia Expedition 2010 było objechanie Australii samochodem terenowym, korzystając z najtrudniejszych dróg na kontynencie i test opony.

Przebieg trasy: Perth - Szlak Alfreda Canninga z  Wiluny do Halls Creek (Pustynia Gibsona - Wielka Pustynia Piaszczysta - Pustynia Tanami - trasa biegnąca przez ponad 1700 km zupełnie odludnych terenów, ledwo zarysowaną drogą wśród piaszczystych wydm, słonych jeziorek i morza traw - szlak Tanami Road do Alice Springs - ikona Australii słynna skała Uluru - Mount Isa - Karumbe - Weipe - Cape York. Czas trwania: 8 tygodni.

Trasy australijskie, na czele z najcięższym odcinkiem Canning Stock Route mierzącym ponad 1700 km., są uznawane za jedne z najtrudniejszych na świecie. Przez całą wyprawę ekipie towarzyszyły  przygody, spowodowane trudnymi terenami, których nie dało by się przebrnąć bez dobrych opon. Najcięższa do pokonania była tarka na żwirowych fragmentach śladu. Jej amplituda wynosiła niekiedy 15cm. Nie ma żadnej prędkości, z którą da się komfortowo podróżować po takiej nawierzchni. Wszyscy czekali w napięciu kiedy coś pęknie, strzeli lub się urwie. Uczestnicy ekspedycji obniżali jeszcze bardziej ciśnienie w oponach. Wierzyli, że kewlar zastosowany do produkcji opon BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2, uchroni je przed przebiciem na ostrych kamieniach. I uchronił, a opony dowiozły wszystkich szczęśliwie do celu.

Droga Dixi Road na północ, przez Bezdroża Półwyspu York była zupełnie pusta, prowadząc często przez wysoką trawę, co wielokrotnie zmuszało do kierowania się intuicją. Jednym z najcięższych odcinków była nieremontowana od ponad stu lat droga Old Telegraph Road, która prowadzi przez dziesiątki rzek. Można było spodziewać się wszystkiego. Głębokie koleiny, zarwane fragmentu drogi, brody ze stromymi, kilkumetrowymi wjazdami i wyjazdami, pokrytymi grubą warstwą grząskiej gliny wydawały się tam normą. Załoga Land Lovera wróciła z wyprawy szczęśliwie, co zawdziecza m.in. nowoczesnym i niezwykle wytrzymałym oponom BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2.

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 - jest to opona z masywnymi klockami barkowymi zachodzącymi w strefę boku, dzięki czemu zyskuje ona więcej atakujących krawędzi i lepszą ochronę. Technologie wzmacniające wytrzymałość w oponie BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 zostały zaczerpnięte z opony BFGoodrich Krawler T/A KX, wykorzystywanej w rajdach górskich Ameryki Północnej i Południowej. Masywne klocki barkowe zwiększają przyczepność opon z obniżonym ciśnieniem szczególnie przy przeprawach w grząskim terenie, a nowy komponent, którym wzmocniono boki opony pomaga chronić konstrukcję opony przed uszkodzeniami na ostrych i chropowatych skałach.

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 posiada o 33 proc. wyższe wywinięcie kordów osnowy na bokach niż w oponie Mud Terrain T/A KM. Wysokie wywinięcie chroni wewnętrzne warstwy osnowy na bokach podczas użytkowania w ekstremalnych warunkach off-road. BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 zastępuje europejskiego lidera w kategorii off-road - BFGoodrich Mud Terrain T/A KM. Ten główny produkt w marce BFGoodrich w Europie był przez kilkanaście lat wzorcową oponą i zwycięzcą większości testów w swojej klasie. Została ona zaprojektowana by pokonać każdą przeszkodę, a swych konkurentów zostawić daleko w tyle.

- Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 - to idealna opona dla entuzjastów napędu na cztery koła, którzy wymagają najwyższych osiągów opon terenowych. Ta opona zastępuje legendę - BFGoodrich Mud Terrain T/A KM, która przez wiele lat stanowiła referencję na rynku off-road - powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu w BFGoodrich.

Źródło: BFGoodrich

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL