Start InterLAN SPEED w firmie Spedimex

Start InterLAN SPEED w firmie Spedimex

Spedimex_-600

Wyboru systemu informatycznego dla przedsiębiorstwa nie można przyrównać do zakupu zwykłego produktu. Ta decyzja w mniejszym lub większym stopniu uzależnia na wiele lat od dostawcy IT. Przykładem przemyślanej i owocnej decyzji tego typu jest wdrożenie systemu informatycznego firmy interLAN u operatora logistycznego - Spedimex.

Firma Spedimex jest znanym na polskim rynku operatorem, oferującym zintegrowane rozwiązania dla logistyki kontraktowej, magazynowania i usług specjalnych dla różnych sektorów w tym: odzieżowego, FMCG, DIY (zrób to sam), dom i ogród, RTV/AGD oraz sieci detalicznych. W związku z rosnącą liczbą projektów logistycznych pojawiła się potrzeba rozwoju sieci dystrybucji. Dlatego jesienią 2010 r. zarząd firmy postanowił wdrożyć nowy system TMS, który miał sprostać rosnącym wymaganiom. Firma Spedimex realizuje w ciągu roku kilkadziesiąt projektów logistycznych, które niejednokrotnie wymagają indywidualnego podejścia.

- Wraz z naszymi klientami przygotowaliśmy szczegółową listę ich wymagań i po kilku spotkaniach z dostawcami rozwiązań IT zdecydowaliśmy się na InterLAN SPEED . O wyborze firmy interLAN zdecydował fakt, że była w stanie pokazać „na żywym programie” gotowe funkcjonalności działające w praktyce - mówi Łukasz Spychalski, menedżer Departamentu Rozwoju i Wdrożeń oraz kierownik projektu wdrożenia nowego TMS w Spedimex.

Decyzja o wyborze dostawcy systemu TMS zapadła pod koniec 2010 r., co spowodowało, że terminy uruchomienia były bardzo napięte - nie przekraczały 3 miesięcy. Modelowanie systemu i testy akceptacji zostały przeprowadzone w marcu 2011 r. Wtedy też został uzgodniony ostateczny plan wdrożenia produkcyjnego, uwzględniający sezonowość w działalności firmy Spedimex. Produkcyjny start systemu został wyznaczony na 1 kwietnia.  Moment startu pracy w systemie zawsze obarczony jest pewnym ryzykiem, związanym z wystąpieniem nieprzewidzianych zdarzeń. Jednak bardzo dobra współpraca pomiędzy obiema stronami wpłynęła na sprawną realizację projektu wdrożeniowego.

Źródło: interLAN

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL