Mio MiVue Drive 65 Truck

Mio MiVue Drive 65 Truck

Połączenie nawigacji i wideorejestratora do zadań specjalnych

Marka Mio stworzyła wielofunkcyjne urządzenie dedykowane zawodowym kierowcom i nie tylko. MiVue Drive 65 Truck to unikalna na rynku hybryda nawigacji i kamery samochodowej opracowana z myślą o kierowcach aut wielkogabarytowych – ciężarówek, autokarów i kamperów. To również jedyne takie urządzenie na rynku, które może rejestrować obraz z przodu i tyłu pojazdu.

Model MiVue Drive 65 Truck wyposażono w szereg funkcji, niezbędnych dla kierowców pojazdów wielkogabarytowych. Urządzenie można ustawić w taki sposób, aby prowadziły kierowcę po trasach dostosowanych dla prowadzonego przez niego samochodu. Kierowca może wprowadzić takie parametry jak całkowita waga pojazdu, długość, wysokość, czy też nacisk na oś. Następnie według nich dobierane są odpowiednie drogi, aby kierujący pojazdem nie napotkał na trasie na zbyt wąskich przejazdów, za niskich tuneli, czy też nieodpowiednich mostów. Wideorejestrator i nawigacja działają jednocześnie, rejestrując każdą chwilę bez rozpraszania czy odwracania uwagi kierowcy oraz przerywania komend nawigacji.

- Połączenie wysokiej jakości wideorejestratora i precyzyjnej nawigacji, odpowiadającej potrzebom kierowców dużych samochodów, to naturalna konsekwencja dążenia do upraszczania życia. Scalenie dwóch zaawansowanych urządzeń w jedną, spójną całość to kompleksowe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i chce mieć na drodze własnego świadka, nie rezygnując z nawigacji, aby na czas dotrzeć z punktu A do punktu Bmówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager CCE, MiTAC Europe.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dokupienia do urządzenia kamery tylnej. To unikalne na rynku rozwiązanie pozwala dodatkowo rejestrować to, co dzieje się za pojazdem. Dzięki niemu kierowca może być pewny, że w przypadku szkody żadne zdarzenie nie umknie sprzed obiektywu wideorejestratora. To też swoista dodatkowa polisa bezpieczeństwa wobec sytuacji, kiedy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Tylna kamera posiada jasny, szerokokątny obiektyw z przesłoną F/2.0. Instalowana jest przy pomocy długiego kabla, dzięki czemu montaż nie sprawia problemów w dużych autach. Połączenie kablowe zapewnia stałą transmisje, zasilanie oraz jest odporne na zakłócenia czy interferencje.

MiVue Drive 65 Truck wyposażone zostało w 6,2-calowy, dotykowy ekran. Posiada praktyczne funkcje oprogramowania znane z nawigacji serii Spirit 2016 wraz z bezterminową aktualizacją map i fotoradarów (maksymalnie 4 razy w roku), dostarczanych przez holenderską firmę TeleAtlas. Cechą szczególną jest wbudowany, zaawansowany system wspomagania kierowcy, ADAS, który stanowi nieocenioną pomoc w prowadzeniu pojazdu. Na system składają się dwie ważne funkcje – LWDS i FCWS. Układ LWDS ostrzega kierowcę o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i pomaga w ten sposób uniknąć zderzenia lub kolizji. Jeśli odległość samochodu kierowcy od innego pojazdu jadącego przed nim zmniejsza się, np. dlatego, że kierowca tego pojazdu rozpoczął hamowanie, układ FCWS ostrzeże o niebezpieczeństwie.

Warta uwagi jest także funkcja Smart Routes. Nazwa ta kryje w sobie tak naprawdę trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy oraz Learn Me Pro. Inteligentne wyznaczanie trasy polega na pokazaniu drogi z uwzględnieniem danych historycznych zebranych od milionów kierowców, dotyczących rzeczywistego natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Urządzenie pozwala na wygodny podgląd alternatywnych tras na mapie oraz wybór spośród kilku propozycji: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Ostatni element, funkcja Learn Me Pro, sprawia, że nawigacja dopasowuje trasę do stylu jazdy kierowcy.

Urządzenie pozwala nagrywać filmy działając w tle i nie zakłócając w żaden sposób nawigacji. Podłączone do źródła energii w samochodzie Mio Drive 65 Truck włączy nagrywanie wideo wraz z uruchomieniem stacyjki. Urządzenie wyposażone zostało w jasny, szerokokątny obiektyw 140 stopni oraz przesłonę 1.8F, które zapewniają doskonałą jakość nagrania nawet po zmierzchu i w nocy. Filmy rejestrowane są w jakości Extreme HD 1296p dla 30 klatek/sek. Zarejestrowany obraz zapisywany jest w najnowszej technologii kompresji, H.264, która zapewnia najlepsze parametry nagrania i odtwarzania przy małym rozmiarze pliku.

Moduł GPS pozwala na dołączanie do filmów śladu GPS. Dane takie jak pozycja pojazdu, jego prędkość czy kierunek poruszania się zostają zapisane, a więc podczas odtwarzania nagranego materiału w specjalnym programie MiVue Manager przebytą trasę można śledzić na mapie. Warto zaznaczyć, że funkcja pomiaru prędkości jest opcjonalna - kierowca może sam zdecydować czy dane mają być zapisane i wyświetlone na filmie czy zarejestrowane jedynie w osobnym pliku.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w 3 osiowy sensor przeciążeń. Odpowiada za zapis takich danych jak siła przeciążenia, kierunek oraz przyspieszenie. Współpracuje z nagrywaniem nagłych zdarzeń oraz w trybie parkingowym.

MiVue Drive 65 Truck wyposażono w bezpłatny i dożywotni system TMC, dostępny także na terenie Polski. Usługa aktywowana jest wraz z urządzeniem i nie pociąga za sobą dodatkowych opłat w przyszłości. Rozwiązanie to pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM, w czasie rzeczywistym do nawigacji przesyłane są aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu, urządzenie wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. TCM dostarcza również aktualnych informacji i wyświetla je na ekranie nawigacji. Użytkownik sam może zadecydować czy uwzględnić zmiany w przebiegu trasy, czy też podążać pierwotnie wybranym kursem.

Ponadto, urządzenie wyposażono w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Każdy z trzech modeli posiada także funkcję przyjmowania komend głosowych od użytkownika. W ten sposób można szybko i łatwo wybrać punkty docelowe, bez potrzeby dotykania ekranu nawigacji.

MiVue Drive 65 Truck do końca grudnia zostało objęte promocją cashback, która pozwala uzyskać aż 170 zł zwrotu za zakup urządzenia.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL