Jenox SVR z tytułem Nasze Dobre Wielkopolskie

Jenox SVR z tytułem Nasze Dobre Wielkopolskie

Akumulator Super Vibration Resistance firmy Jenox Akumulatory zajął trzecią lokatę w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Nasze Dobre Wielkopolskie.

Brązowy laur głosami czytelników i internautów przyznany został w kategorii Przemysł i Technologia. Jenox SVR to najnowszy produkt sygnowany marką chodzieskiego producenta.

Firma Jenox Akumulatory od przeszło dwóch dekad ujarzmia energię, zamykając ją w samochodowych bateriach. Zwłaszcza ostatnie lata to czas szczególnego rozwoju i modernizacji fabryki akumulatorów. Dziś chodzieski zakład zatrudnia blisko 160 osób, a sama firma jest jednym z czołowych polskich producentów baterii samochodowych.

– Każda nagroda jest dla nas cennym wyróżnieniem i wyznacznikiem kierunku, w którym powinniśmy zmierzać. Jednakże laur przyznany głosami naszych klientów, jest o tyle wyjątkowy, że stanowi swoiste ukoronowanie pracy zespołu ekspertów, którzy systematycznie udoskonalają produkowane przez nas akumulatorymówi Mariusz Dymek, dyrektor Handlowy Jenox Akumulatory.Efektem tej pracy i doświadczenia w swojej branży jest akumulator SVR, stworzony z myślą o samochodach ciężarowych i pojazdach specjalistycznych, który dzięki odporności na wibracje i wstrząsy zdolny jest do niezawodnego działania nawet w najbardziej niekorzystnych warunkachdodaje.

Plebiscyt Nasze Dobre Wielkopolskie organizowany jest przez redakcję Głosu Wielkopolskiego już od trzech lat. W tym roku o tytuł wałczyło dwadzieścia pięć firm z regionu, na które czytelnicy i internauci oddali łącznie 118 tys. głosów. Firma Jenox Akumulatory również w poprzednich edycjach stawała w szranki z innymi przedsiębiorstwami o miejsce na podium. O czołowy laur w kategorii Przemysł i Technologia ubiegał się Jenox Gold oraz Jeox Classic. Dopiero trzecia edycja plebiscytu umożliwiła firmie znalezienie się wśród najlepszych.

Warto dodać, że w ostatnim czasie zakład w Chodzieży przechodzi systematyczną modernizację. Najważniejsze inwestycje związane były z produkcją akumulatorów. To między innymi zakup nowego młyna do produkcji tlenku ołowiu i rozbudowa systemu wannowej formacji akumulatorów. Tylko w 2016 roku na inwestycje i modernizację zakładu przeznaczonych zostanie kilkanaście mln złotych.

Firma Jenox Akumulatory w mijającym roku uhonorowana została Palladowym Hitem, a także zdobyła tytuł Gepardy Biznesu 2015. Blisko 40 proc. jej produkcji przeznaczone jest na rynki zagraniczne. Na rynku krajowym akumulatory sygnowane marką Jenox można nabyć w blisko 900 punktach.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL