Floty PZWLP po I półroczu 2010 r.

Floty PZWLP po I półroczu 2010 r.

Członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowali wyniki po dwóch kwartałach br. W stosunku do ubiegłego roku nastąpił przyrost ilości pojazdów o 7,72 proc., z czego najwięcej w sektorze full service leasing.

Wyniki po pierwszym półroczu 2010 obejmują 15 z 16 zrzeszonych w PZWLP firm. Nowy członek PZWLP VB Leasing rozpocznie raportowanie z początkiem 2011 r. Członkowie Związku finansowali i zarządzali łącznie 76 200. pojazdami. W FSL były 63 033 samochody, w leasingu z serwisem - 4 049, a w wyłącznym zarządzaniu - 9 118 aut. Łącznie z wynikami Masterlease, 16 firm dysponowało w wynajmie długoterminowym  95 940 pojazdami.

- Zainteresowanie usługami wynajmu w Polsce jest bardzo duże i wciąż rośnie. Mimo kryzysu, który - chociaż w mniejszej skali - nie ominął w ubiegłym roku Polski, nasza branża ma się dobrze. Ograniczenia budżetów zmobilizowały nas do szukania nowych rozwiązań, co sprawiło, że mogliśmy usprawniać metody zarządzania, oferować klientom optymalne rozwiązania i w ostateczności wzmocnić swą własną pozycję rynkową -  mówi Leszek Pomorski, prezes PZWLP.

Pierwszą piątkę firm członkowskich, według stanu z 30 czerwca 2010 r., tworzą: LeasePlan Fleet Management, Arval Service Lease, ING Car Lease, Carefleet, BRE Leasing. Największą liczbą pojazdów, wśród 16 zrzeszonych firm w FSL, dysponował LeasePlan Fleet Management (11 405), a w leasingu z serwisem - Bankowy Fundusz Leasingowy (2 107). Pierwsze miejsce w kategorii wyłącznego zarządzania (2 223 auta) oraz największej pojedynczej floty (1 309 pojazdów) zajęła Corpo Flota. Najpopularniejszym modelem flotowym został tradycyjnie ford focus.

Pełny wynajem długoterminowy, najważniejsza forma wynajmu, obejmuje finansowanie floty z przynajmniej trzema usługami pozafinansowymi, w tym zawsze z serwisem mechanicznym. Leasing z serwisem - ograniczona forma wynajmu, obejmuje finansowanie z przynajmniej dwiema usługami, bez wymogu serwisu mechanicznego. Wyłączne zarządzanie flotą, bez finansowania floty, ale z dowolną liczbą usług pozafinansowych. Usługi pozafinansowe to: ubezpieczenie, likwidacja szkód, serwis mechaniczny, opony - wymiana i przechowywanie, Assistance - z lub bez samochodów zastępczych, karty paliwowe, usługa door-to-door, raportowanie.

Źródło: PZWLP


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL