Pożyczka na samochody firmowe

Pożyczka na samochody firmowe

Od początku sierpnia br. BZ WBK Leasing rozszerza swoją ofertę produktową o finansowanie  samochodów, motocykli i quadów w formie pożyczki dla firm. Pojazdy, to najpopularniejszy środek trwały, wykorzystywany w działalności gospodarczej w małych i dużych firmach. Są one nabywane przez przedsiębiorców na ogół w leasingu, za gotówkę lub w tradycyjnym kredycie.

Pożyczka na pojazdy firmowe została wprowadzona na bazie doświadczeń Spółek Leasingowych WBK w branży rolniczej (gdzie pożyczki stanowią prawie 90 proc. sprzedanych produktów) oraz branży medycznej. Chętnym do skorzystania z pożyczki bank proponuje prostą umowę, która nie wymaga zaangażowania sądu, tak jak przy zastawie rejestrowym lub sądowym. Klienci mogą, tak samo jak przy leasingu, skorzystać z atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia, obejmujących ubezpieczenie:  komunikacyjne, Assistance, ochronę prawną oraz  Bezpieczną Ratę. Pożyczka na auta  firmowe dostępna jest w procedurze uproszczonej, przy której wymagane są wyłącznie podstawowe dokumenty przedsiębiorcy.

Nowy produkt BZ WBK Leasing umożliwia finansowanie nowych, jak i używanych pojazdów. Samochody, to podstawowe narzędzie prowadzenia biznesu, praktycznie w każdej firmie i jeden z kluczowych segmentów działalności Spółek Leasingowych BZ WBK (obok maszyn rolniczych i sprzętu medycznego). Jak twierdzą eksperci firmy, w tym segmencie najszybciej i najwyraźniej widać oznaki poprawy koniunktury gospodarczej. Sprzedaż aut z kratką w czerwcu br. wzrosła niemal o jedną czwartą, w porównaniu do maja tego roku. Leasing pojazdów w pierwszym półroczu 2010 r. zanotował ponad 10 proc. wzrost.

- Wykorzystując nasze doświadczenia, zdobyte na rynku leasingowym, możemy zaoferować klientom także pożyczkę, która jest łatwa do uzyskania (mniej formalności, krótsze procedury niż przy typowej umowie kredytowej), a dodatkowo ma tę zaletę, że to klient jest właścicielem pojazdu. Części przedsiębiorców, szczególnie tych z grupy małych i mikro firm, bardzo na tym zależy - tłumaczy Tomasz Gęsicki, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów.

 Źródło: BZ WBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL