Zaciski hamulcowe SBP gwarancją jakości

Zaciski hamulcowe SBP gwarancją jakości

Układ hamulcowy to najistotniejszy element pojazdu ciężarowego, ponieważ decyduje o bezpieczeństwie kierowcy oraz innych użytkowników ruchu drogowego.

W przypadku nowych samochodów pewność co do jakości i skuteczności pracy układu jest oczywista, lecz co ze starszymi modelami?

Najważniejszym i zarazem najbardziej awaryjnym elementem układu hamulcowego jest zacisk hamulcowy. Tymczasem od poprawnej pracy tego elementu zależy bezpieczeństwo oraz skuteczność pracy układu. Niejednokrotnie stan techniczny zacisków jest bagatelizowany przez właścicieli pojazdów i kierowców, ponieważ wymiana na nowy podzespół wiąże się z wysokim kosztem.

W przypadku stosunkowo nowych aut, w wieku od 1 do 3 lat, koszt wymiany starego zacisku na fabrycznie nowy znajduje ekonomiczne uzasadnienie. Niestety w przypadku starszych pojazdów sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Alternatywą jest wymiana zacisku na regenerowany. W tym miejscu pojawia się jednak problem dotyczący jakości zregenerowanych zacisków. Ogólnodostępne badania porównawcze pokazują, że na rynku oferowane są regeneracje w jakości fabrycznej, jednak kupujący musi też liczyć się z ryzykiem, że kupuje przysłowiowego kota w worku, a zacisk po regeneracji nie będzie spełniał żadnych norm technicznych. Niejednokrotnie regeneracja polega na oczyszczeniu, wypiaskowaniu, wymianie tulejek prowadzących i ponownym pomalowaniu.

Pojawia się więc pytanie: czy użytkowników stać na eksperymentowanie z jakością? Czy koszty wynikające z reklamacji, przestoju i konieczności ponownej wymiany nie przewyższają pozornych oszczędności?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Inter Cars systematycznie poszerza ofertę regenerowanych zacisków. Skrupulatna praca nad jakością pozwoliła wyeliminować najdrobniejsze niedociągnięcia i tym samym zaoferować produkt, jakości którego można być pewnym. To umożliwia spółce udzielanie 18-miesięcznej gwarancji na wszystkie regenerowane zaciski.

Zaciski hamulcowe SBP dostępne są tylko i wyłącznie w sieci dystrybucyjnej Inter Cars.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL