Bezpieczna jazda zimą

Bezpieczna jazda zimą

Przedstawiamy rusztowanie do odśnieżania pojazdów

Zbliża się zima, a wraz z nią trudny okres dla użytkowników dróg. W perspektywie czeka ich radzenie sobie ze śliską nawierzchnią, hałdami śniegu na poboczu oraz intensywnymi opadami białego puchu ograniczającymi widoczność. Kierowcom aut ciężarowych, przed wyruszeniem w drogę, dochodzi jeszcze jeden obowiązek – odśnieżanie naczep samochodowych. Zalegające na plandekach warstwy śniegu i lodu nie tylko są podstawą do ukarania kierowcy mandatem, ale przede wszystkim stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Jak skutecznie i bezpiecznie je usuwać?

W ostatnich latach zimowa aura była dla kierowców wyjątkowo łaskawa, ale już dziś są tacy, którzy straszą zimą stulecia. Jeśli tak się stanie, oczyszczenie plandek i naczep samochodowych z nadmiaru śniegu czy lodu będzie stanowiło nie lada wyzwanie dla kierowców. Duże gabaryty pojazdów ciężarowych wymagają użycia w tym celu odpowiednich konstrukcji umożliwiających pracę na wysokości. Firma KRAUSE oferuje właścicielom centrów naprawczych, warsztatów samochodowych oraz stacji kontroli pojazdów rusztowania, które stanowić będą stacjonarne lub mobilne stanowiska pracy zarówno do odśnieżania samochodów ciężarowych, jak i całorocznej ich obsługi.

Wszelkie prace prowadzone na wysokości niosą ze sobą ryzyko upadku. Jest ono tym większe, z im trudniejszymi warunkami otoczenia mamy do czynienia. Do najbardziej niebezpiecznych z pewnością należą zadania wykonywane na zewnątrz, szczególnie w okresie zimowym. Prawdopodobieństwo poślizgnięcia się znacząco wzrasta podczas marznącego deszczu, obfitych opadów śniegu oraz gołoledzi, dlatego planując prace na wysokości w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność. Z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych, na których ciąży obowiązek usuwania z naczep śniegu i lodu, firma KRAUSE skonstruowała specjalny system rusztowań.

– Konstrukcję charakteryzują trójstronne barierki, które osłaniają górny pomost roboczy położony na wysokości 3 m – taki zasięg pozwala na obsługę praktycznie wszystkich samochodów ciężarowych. Co więcej, schody zostały wykonane z kraty stalowej, a platformy robocze z blachy perforowanej, co znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach pogodowych - wyjaśnia Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE, pioniera na rynku drabin, pomostów i rusztowań.

Wykonane przez firmę KRAUSE konstrukcje mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w okresie zimowym. Świetnie sprawdzą się w ciągu całego roku podczas drobnych prac naprawczych oraz konserwacyjnych samochodów dostawczych i ich naczep, będąc uniwersalnym wyposażeniem każdej stacji obsługi pojazdów, stacji benzynowych, zajezdni autobusowych, centrów naprawczych firm logistycznych i transportowych oraz warsztatów obsługujących samochody ciężarowe.

– Warto podkreślić, że użytkowane w okresie zimowym konstrukcje (standardowo wykonywane w trzech długościach: 6, 9, i 12 m) można dowolnie rozbudowywać. Uniwersalność wytwarzanych części oraz opatentowany system ich łączenia pozwalają dopasować wysokość i wielkość pomostów do nowych wymagań. W zależności od potrzeb i warunków otoczenia, pomosty robocze mogą być wykonane z drewna, stali lub aluminium. Na uwagę zasługują także regulowane stopy, które umożliwiają użytkowanie systemu nawet na nierównych powierzchniach tłumaczy ekspert firmy KRAUSE.

Rusztowania do odśnieżania, tak jak wszystkie inne produkty sygnowane znakiem KRAUSE, gwarantują najwyższą jakość wykonania potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami bezpieczeństwa. Jeśli dodamy do tego profesjonalne i kompleksowe doradztwo oferowane przez dział techniczny, otrzymamy obraz kompetentnego i niezawodnego partnera w biznesie.

Przeczytaj też:
Czy polscy kierowcy zawodowi czują się bezpieczni
Od połowy ubiegłego roku, aż w 6 krajach, w tym 4 europejskich, służby bezpieczeństwa odnotowały zamachy, bezpośrednio powiązane z wykorzystaniem aut ciężarowych. Czym grozi nieodśnieżanie Trucka

Śnieg i lód niestraszny dzięki odsnieztrucka.pl Zaciski hamulcowe SBP gwarancją jakości

Układ hamulcowy to najistotniejszy element pojazdu ciężarowego, ponieważ decyduje o bezpieczeństwie kierowcy oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Ataki na kierowców

Polska wizyta w Calais Bezpieczny parking dla ciężarówek

Rezerwacja miejsca parkingowego z wyprzedzeniem on-line Zrównoważone rozwiązania dla transportu

Kompleksowe rozwiązania dla zelektryfikowanego transportu autobusowego. Drabina do obsługi cystern od KRAUSE

Transport i spedycja to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów przemysłu. Prewencja z wideorejestratorem w roli głównej

Rusza akcja Kamera na pokładzie, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Mercedes-Benz Trucks i Fuso na targach pojazdów użytkowych w Hanowerze

Podczas targów w Hanowerze (od 25 września do 2 października br.) zadebiutuje pozbawiony kamuflażu prototyp autonomicznej ciężarówki przyszłości Mercedes-Benz.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL