Damco dla farmacji

Damco dla farmacji

 

logo_1

Damco Poland, od lipca br., wchodzi na rynek z nową usługą. Trwające kilka miesięcy przygotowania zaowocowały wybudowaniem na terenie magazynu specjalnej, zamkniętej strefy z niezależną wentylacją i klimatyzacją, podniesionymi standardami czystościowymi oraz specjalistycznym wyposażeniem umożliwiającym nanoszenie numerów partii i dat na produkty.

Zespól Damco dokonał także walidacji oraz kwalifikacji pomieszczeń, przeanalizował wszystkie punkty krytyczne procesów, co umożliwi wdrożenie standardu GMP, a tym samym dokonywanie operacji wytwarzania dla produktów leczniczych. Dzięki tym działaniom, a także inwestycjom Damco jest w stanie realizować usługi co-packingu na otwartych produktach farmaceutycznych, spożywczych i weterynaryjnych. Ponadto, Damco może realizować usługi dla importu równoległego, jak i zwalnianiać serie produktów leczniczych.

Na chwilę obecną, Damco jest jedynym operatorem logistycznym realizującym tak kompleksowe usługi dla branży Pharma. Dzięki szerokiemu portfolio usług, klient może skorzystać z transportu w kontrolowanej temperaturze, składowania towarów w składzie konsygnacyjnym, co-packingu na opakowaniach zamkniętych, a także od lipca z nowych usług. GMP - to również potwierdzenie wysokiej jakości i niezawodności procesów, realizowanych przez operatora logistycznego.

- Inwestycja, choć bardzo kosztowna pozwoli nam na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej oraz spowoduje że nasze usługi dla obszaru farmaceutyków będą kompleksowe. Jest niewielu operatorów logistycznych w kraju, którym udało się spełnić wysokie normy standardu GMP. Tym bardziej cieszy, że Damco jest wśród nich - powiedział Andrzej Lada-Kubala.

Damco rozpoczęło obsługę logistyczną Whirlpool Polska. Zakres usług obejmuje magazynowanie oraz dystrybucję krajową dla Działu Serwisu. Usługi realizowane są z magazynu Damco, zlokalizowanego w Mszczonowie. Whirlpool Polska posiada dedykowaną przestrzeń, wyposażoną w regały wysokiego składowania palet, regały półkowe oraz przestrzeń płaską do składowania blokowego. Magazyn Damco stanie się głównym magazynem serwisowym dla Whirlpool w Polsce. Z Mszczonowa będzie odbywała się obsługa białego AGD, części serwisowych, chemii oraz sprzętu serwisowego.

- Whirlpool - to kolejny duży klient, który zaufał naszym procesom i jakości. Tak znana marka jak Whirlpool zobowiązuje. To trudny projekt, ponieważ jak większość magazynów serwisowych, obsługuje on pełne spektrum asortymentowe, począwszy od drobnych części serwisowych poprzez sprzęt profesjonalny i akcesoria, po logistykę zwrotów i serwisu. Ufamy, że to początek długoletniej współpracy, a także wstęp do kolejnych projektów realizowanych wspólnie z Whirlpool  - powiedział Andrzej Lada-Kubala.

Źródło: Damco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL