Nowości nawigacyjne firmy Mio Technology

Nowości nawigacyjne firmy Mio Technology

MIO_S501

Mio Technology, lider polskiego rynku nawigacji samochodowych, wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele nawigacyjne;  Mio Moov S501, Mio Moov S600.

Mio Moov S501 - jest obecnie najtańsza na rynku, z pełnym pakietem map europejskich (44 kraje). Wyglądem  przypomina uznany na polskim rynku model M400. Posiada duży panoramiczny, wygodny w obsłudze ekran 4,7. Za jakość sygnału GPS odpowiedzialny jest system SiRF InstantFixII, który znacznie przyspiesza ustalenie pozycji, co pozwala na rozpoczęcie nawigacji w kilka sekund po uruchomieniu urządzenia. Najważniejszą różnicę stanowi wnętrze urządzenia.

S501 wyposażony został w oprogramowanie nawigacyjne Spirit, które posiadają wszystkie urządzenia z linii S. Ma ono tryb jazdy ekonomicznej, pozwala na obniżenie zużycia paliwa uwzględniając w wyznaczaniu trasy takie parametry jak np. sygnalizacja świetlna czy też liczba skrzyżowań. Funkcja Exploruj - daje możliwość podglądu wszystkich użytecznych miejsc wokół wskazanego miejsca, udostępnia także wiele szczegółowych informacji na temat tych miejsc. NavPix - to rozwiązanie, umożliwiające nawigowanie po geotagowanych zdjęciach.

Bogata, preinstalowana, baza użytecznych miejsc (tzw. POI), takich jak stacje benzynowe, restauracje czy bankomaty sprawia, że odnalezienie szukanego miejsca jest szybkie. Istnieje również możliwość wykorzystania  quasi internetowej wyszukiwarki <i>Smart Find</i>, która pozwala na odnajdywanie POI po nazwach: własnych (np. stacja BP), określeniu nazwy usługi (np. kawa) bądź po nazwie kategorii (np. restauracja).

Zestaw Mio Moov S501 zawiera oprogramowanie nawigacyjne Mio More Desktop 2, które pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera, m.in. służy ono do aktualizacji danych mapowych. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarka samochodowa.

Sugerowana cena detaliczna Mio Moov S501 - 499,00 zł. Produkt dostępny będzie w wybranych sieciach handlowych.

Mio Moov S600 - jest pierwszym urządzeniem, które wyposażono w nową wersję oprogramowania nawigacyjnego - Mio Spirit II. W sklepach będzie ono oferowane z pakietem map 44 krajów europejskich. S600 posiada 5-calowy, panoramiczny ekran dotykowy, wyposażony w technologię Slide Touch oraz opływową dwukolorową obudowę. Nowymi elementami na obudowie są dwa podświetlane na zielono przyciski Home Button i Zapisz. Dzięki nim użytkownik w każdym momencie szybko może powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia.

Producent wyposażył tę nawigację  w większy odbiornik sygnału GPS, dzięki czemu szybciej wyszukuje ona  sygnał GPS oraz  większy  głośnik wewnętrzny, dzięki czemu   komunikaty głosowe nie są zakłócone odgłosami z zewnątrz pojazdu.Nowym elementem jest wejście AV, do którego można podłączyć zewnętrzną kamerę parkowania, która  ułatwi wykonywanie manewrów.

Zestaw Mio Moov S600 zawiera oprogramowanie nawigacyjne MioMore Desktop 2, które pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. Za  jego pomocą  można łatwo zaktualizować urządzenie o nowe dane mapowe lub bazy fotoradarów. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarka samochodowa.

Dzięki nowemu oprogramowaniu nawigacyjnemu Mio Spirit II, nawigacja Mio Moov S600 oferuje użytkownikowi więcej zaawansowanych funkcji, dzięki którym poczuje się on pewniej na drodze.  Będzie ono dostępne w nowych modelach nawigacji samochodowych Mio, które na rynku pojawią się w czerwcu 2010 r.

Sugerowana cena detaliczna brutto Mio Moov S600 to ok. 640,00 zł.

Źródło: Mio Technology

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL