Man TGE - design i funkcjonalność

Man TGE - design i funkcjonalność

Dzięki nowemu pojazdowi MAN TGE tradycyjna marka z Monachium po raz pierwszy wkroczyła w świat transporterów.

Rozwiązania, które dotąd dostępne były powyżej 7,5 tony można zastosować już przy 3,0 tonach dopuszczalnej masy całkowitej. TGE firmy MAN jest lekkim pojazdem użytkowym. Szeroka oferta kształtów karoserii obejmuje pojazdy zabudowane i kombi, a także podwozia z pojedynczą i podwójną kabiną. W zależności od dopuszczalnej masy całkowitej możliwy jest napęd na przednią, tylną oraz wszystkie osie oraz wybór 6-stopniowej lub 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. W pojeździe MAN TGE zastosowano całkiem nową generację silników wysokoprężnych. Zadebiutowała ona ponad rok temu w znanym na całym świecie modelu Volkswagen Transporter i znana jest ze swojej trwałości i niezawodności. Czterocylindrowy silnik został zaprojektowany specjalnie z myślą o „ciężkich” zastosowaniach w pojazdach użytkowych.Dzięki seryjnie montowanemu asystentowi hamowania awaryjnego EBA (Emergentyzm Brak Asyst) firma MAN znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Grupy odbiorców nowego pojazdu MAN TGE są przy tym tak różnorodne, jak ich zakres działania. Największe zapotrzebowanie zgłaszają grupy zawodowe "logistyka", "usługi kurierskie, ekspresowe i przewozu paczek", "usługi dla klientów" i "rzemiosło". MAN tradycyjnie widzi swoje mocne strony w logistyce i budownictwie. Ale także wymagania specyficzne dla danej branży z zakresu rzemiosła i transportu pasażerskiego należeć będą w przyszłości do obszarów zastosowania „samochodu ciężarowego” firmy MAN Truck & Bus.

Bazując na dwulitrowym silniku podstawowym, w czterech krokach i w zależności od napędu, możliwe są moce między 75 kW / 102 KM i 130 kW / 177 KM. Dzięki temu istnieje możliwość zamówienia, z wersjami pokrywającymi się, trzech wersji silnika dla napędu wyłącznie tylnego i trzech dla napędu wyłącznie przedniego. Dla wersji z napędem na wszystkie koła w nowym MAN TGE dostępne są dwa poziomy mocy.

Design nowego MAN TGE daje wyraz wysokiej jakości w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Pomimo dominującej koncentracji na
funkcjonalności i ekonomiczności, karoseria przemawia dynamiką i lekkością, nie tracąc przy tym na solidności i surowości. Płaszczyzny wklęsłe i wypukłe subtelnie przeplatają się nawzajem, a poprzez wyraziście zdefiniowane linie tworzą nowoczesną i ekskluzywną stylizację.Kabina kierowcy oferuje w pełnym zakresie przestrzeń i swobodę ruchów. Niezależnie od tego, czy podróżuje się we dwoje czy we troje.

Dla prawie każdego zadania transportowego lekki pojazd użytkowy ma odpowiedni wariant karoserii.Wielowymiarowość zaczyna się już od różnych kształtów karoserii. Tak więc jest klasyczny furgon z dachem normalnym, dachem o podwyższonej wysokości i superwysokim, który udostępnia okazałą całkowitą objętość do 18,4 metra sześciennego. Przy czym MAN TGE rośnie do maksymalnej wysokości 2,80 metra. Długości pojazdów wynoszą od 5,98 metra przez 6,83 metra aż do 7,39 metra. O numer mniejszy jest zakres kombi. Jest on dostępny wyłącznie w wersji z dachem normalnym i dachem o podwyższonej wysokości. W ten sposób MAN TGE ma 2,35 lub 2,59 metra wysokości. Szerokość zamkniętych zabudów bez lusterek zewnętrznych z pojedynczym ogumieniem wynosi 2,04 metra. Różne podwozia z pojedynczą lub podwójną kabiną dopełniają ofertę wersji podstawowych. Na życzenie można je zamawiać jako seryjne ze skrzynią ładunkową otwartą z aluminium oraz z plandeką i pałąkami. Ponadto w przyszłości proponowane będzie podwozie z kabiną do dowolnej zabudowy.

W pojeździe MAN TGE znalazła zastosowanie nowoczesna generacja systemów radia i radio-nawigacji. Ze względów bezpieczeństwa w "miejscu pracy" i w myśl przepisów prawnych wszystkie urządzenia wyposażono w zestaw głośnomówiący Bluetooth. Jednocześnie wszystkie urządzenia posiadają głośniki z przodu. Opcjonalnie istnieje możliwość wyposażenia w głośniki z tyłu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL