MAN TGE - premiera na IAA 2016

MAN TGE - premiera na IAA 2016

Na największych na świecie targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze MAN prezentuje się przygotowany na wyzwania przyszłości.

Poprzez światową premierę nowego MAN TGE poszerza swój asortyment produktów o pojazdy powyżej 3 ton dopuszczalnej masy całkowitej i tym samym jest teraz oferentem pełnej gamy pojazdów dla wszystkich potrzeb transportu. Silniki z nowymi klasami mocy, precyzyjnie dopasowane skrzynie biegów, nowości w wyglądzie wewnętrznym i zewnętrznym, które mocniej podkreślają lwa - symbol marki MAN, a także NEOPLAN Tourliner, nowego członka rodziny autokarów, dopełniają mocny wizerunek marki MAN. Ponadto monachijski producent z tradycjami jasno kieruje swój wzrok na przyszłość logistyki oferując nowe cyfrowe produkty i usługi.

Punktem kulminacyjnym tegorocznych targów IAA jest światowa premiera nowej serii transporterów MAN TGE. Ten pojazd użytkowy dla transportu dostawczego i budownictwa pokrywa przedział od 3,0 do 5,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej i sprawia, że MAN jest oferentem pełnego zakresu pojazdów. Nowy MAN TGE dostępny będzie w licznych, indywidualnie dostosowywanych wariantach, ponadto imponuje on najlepszym całkowitym kosztem eksploatacji Total Cost of Ownership (TCO) i znakomitą ładowność aż do 1,5 tony. Trwałość, niezawodność i oszczędność wyróżniają tę całkowicie nową generację silników wysokoprężnych, dzięki której nowy MAN TGE obiecuje nowe, najlepsze wartości pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Nowoczesne systemy asystujące zapewniają jednocześnie największe bezpieczeństwo, a to wszystko, jak zwykle, z profesjonalnym serwisem MAN-a.

W dziedzinie wzornictwa MAN oferuje na targach IAA liczne innowacje. Na zewnątrz lew MAN-a wysuwa się wyraźniej na pierwszy plan jako budzący emocje symbol marki. Lew umieszczony na nowym, czarnym tle o wysokim połysku, na chromowanej listwie nad osłoną chłodnicy odznacza się jeszcze lepiej. Także wnętrze stoi pod znakiem lwa i dzięki nowo opracowanym jasnym kolorom i materiałom na wszystkich powierzchniach tapicerki stwarza całkiem nowe poczucie przestrzeni. Zmiany zewnętrzne i wewnętrzne przeprowadzono we wszystkich nowych pojazdach serii TGL, TGM, TGS i TGX. Dzięki nowej edycji PerformanceLine Edition dla TGX z silnikiem o mocy 640 KM w najsilniejszym modelu, MAN wyznacza najwyższe standardy także w dziedzinie designu.

Trzecia generacja sprawdzonego TGX EfficientLine udowodniła jeszcze raz swój udoskonalony potencjał ekonomiczny w oszczędności paliwa, w trakcie testu porównawczego ze swoim poprzednikiem na dystansie 4000 km po Europie. W jeździe tej uczestniczył TÜV SÜD, który wydał atest dla pojazdu MAN TGX EfficientLine 3 potwierdzający dodatkowe oszczędności paliwa w wysokości 6,35 procenta w porównaniu z MAN-em TGX EfficientLine 2.

Ponadto MAN Truck & Bus optymalizuje na targi IAA silniki D26 i D38 poprzez liczne działania. Nowe silniki oferują wyższy moment obrotowy i większą moc przy jednocześnie mniejszym zużyciu paliwa. W nowych silnikach D26 i D38 zastosowany jest nowy, o lepszych właściwościach reakcyjnych materiał katalizatora dla systemu SCR. Dzięki temu spalanie i oczyszczanie spalin mogą być tak zoptymalizowane, iż jeszcze bardziej zmniejsza się zużycie paliwa.

Najmocniejszy silnik o mocy 640 KM, dotychczas zastrzeżony wyłącznie dla wersji do przewozu ciężkich ładunków, jest teraz dostępny dla prawie wszystkich wariantów MAN-a TGX D38. Pozostałe klasy mocy zostały zwiększone o 20 KM każda. Dzięki temu MAN oferuje teraz w nowym D38 540 i 580 KM. Także sprawdzony silnik D26 w nowej wersji notuje dodatkowy wzrost o 20 KM i 200 Nm. Ponadto oferuje on maksymalna moc równą 500 KM. Oprócz licznych działań w celu obniżenia zużycia paliwa, posiada on również teraz seryjnie hamulec silnikowy EVBec z elektroniczną regulacją.
Obie sprawdzone serie silników D08 i D20 wzbogacono także o liczne innowacje, które oprócz sprawdzonej niezawodności przyczyniają się do dalszego obniżenia zużycia paliwa.

Dzięki nowym cyfrowym produktom i usługom MAN wyznacza kurs dla logistyki w przyszłości i prezentuje RIO - nową markę Volkswagen Truck & Bus w dziedzinie rozwiązań cyfrowych - specjalną platformę na IAA 2016. RIO to otwarta, niezależna od producentów platforma biznesowo-technologiczna, która oferuje dla całego ekosystemu transportu i logistyki indywidualne i wyjątkowe, intuicyjne usługi cyfrowe. Cyfrowa rejestracja, przetwarzanie i szerokie wykorzystanie danych w różnych firmach stanowią podstawy do inteligentnego sterowania procesami logistycznymi. Przy czym uczestnicy tego łańcucha transportowego są zarówno dostawcami, jak i użytkownikami tych danych. MAN jest inicjatorem RIO i odpowiada za jej rozwój w grupie Volkswagen Truck & Bus.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL