Ultranowoczesny Turdus już w ofercie LOTOS Oil

Ultranowoczesny Turdus już w ofercie LOTOS Oil

LOTOS Oli systematyzuje ofertę olejów silnikowych – od klasycznych olejów typu TURDUS przeznaczonych do samochodów starszych, do nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie linii TURDUS POWERTEC – najnowszego produktu spółki.

TURDUS POWERTEC 5100 FE SAE 5W-30 to zaawansowany technologicznie i energooszczędny syntetyczny olej silnikowy typu UHPDO o obniżonej zawartości SAPS.

Norma emisyjna Euro IV zapoczątkowała gwałtowny rozwój olejów o obniżonej zawartości siarki, fosforu i popiołów siarczanowych – tzw. olejów low SAPS. Standardem rynkowym były wtedy oleje o jakości ACEA E6 w klasie lepkości SAE 10W-40. Wraz z początkiem obowiązywania normy emisyjnej Euro V na rynku pojawiły się oleje o jakości ACEA E9. Poszukując najwyższej jakości, LOTOS Oil opracowała nowy standard, którego efektem jest właśnie energooszczędny Turdus Powertec 5100 FE SAE 5W-30przeznaczony do uniwersalnego stosowania w najnowszej konstrukcji samochodach ciężarowych, autobusach, ciągnikach rolniczych i pojazdach innego typu, głównie tych spełniających najaktualniejsze europejskie i światowe normy emisyjne, w tym Euro VI.

– Turdus Powertec 5100 FE SAE 5W-30 łączy w sobie wymagania obu klas jakościowych, czyli E6 i E9, a także, co nie było do tej pory spotykane, klas E4 i E7. Od bardzo wielu lat marzeniem nie tylko każdego producenta, ale i licznych użytkowników olejów silnikowych jest możliwość posiadania jednego, uniwersalnego oleju spełniającego wszystkie aktualne specyfikacje jakościowe. Turdus Powertec 5100 FE SAE 5W-30 w portfolio LOTOS Oil realizuje tę ideę w stopniu najwyższym – podkreśla Piotr Niemiec, koordynator z Biura Analiz Rynkowych LOTOS Oil.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL