ABC Bezpieczeństwa 2010 - piknik motoryzacyjny

ABC Bezpieczeństwa 2010 - piknik motoryzacyjny

W sobotę 14. sierpnia przy sopockim molo odbyła się kolejna edycja Pikniku Motoryzacyjnego ABC Bezpieczeństwa 2010. Motywem przewodnim była kultura motoryzacyjna i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To już czwarta edycja pikniku. Celem tego wydarzenia jest edukacja i wpływanie na świadomość społeczeństwa w zakresie kulturalnego poruszania się po drogach. Kultura na drodze bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa, o czym informowani byli uczestnicy pikniku oraz wydarzeń towarzyszących.

Niezwykle ważnym aspektem było podnoszenie świadomości konsumenckiej kierowców na przykładzie rynku usług assistance, który w Polsce spotyka się często z niewłaściwym rozumieniem. Tegorocznej imprezie towarzyszyły, po raz pierwszy, happeningi organizowane w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie. Podczas trzech dni tysiące mieszkańców Trójmiasta oraz turystów zapoznały się  z podstawowymi zasadami kulturalnej jazdy. Podczas happeningów zarejestrowano również setki opinii przechodniów na temat kultury motoryzacyjnej w Polsce.

- Poprzez zaangażowanie w piknik ABC Bezpieczeństwa pragniemy rozwijać w społeczeństwie świadomość i właściwe rozumienie usługi assistance, która w znaczący sposób podwyższa komfort podróży. Kultura motoryzacyjna i bezpieczeństwo nie obędą się bez pewności, że w trudnych sytuacjach drogowych mamy do dyspozycji zespół specjalistów, który szybko i skutecznie rozwiąże nasz problem - podkreśla Przemysław Mulik, dyrektor ds. Sprzedaży PZU Pomoc.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały główne założenia i cele pikniku ABC Bezpieczeństwa 2010. Jednym z najważniejszych punktów programu spotkania było wystąpienie Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka, podczas którego przekazał on Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku specjalistyczny sprzęt do wykrywania w organizmach kierowców substancji psychoaktywnych, w tym narkotyków.

Podczas imprezy głównej w sobotnie popołudnie plac przed sopockim molo zamienił się w stolicę kultury i bezpieczeństwa na drodze. Piękna pogoda sprawiła, iż dziesiątki tysięcy spacerowiczów odwiedziło imprezę biorąc aktywny udział w atrakcjach zorganizowanych przez partnerów Pikniku. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się również dynamiczne pokazy awaryjnego hamowania, omijania przeszkody i jazdy precyzyjnej przygotowane przez Michała Starnawskiego i  instruktorów ze szkoły bezpiecznej jazdy Ascent.

Dobrą zabawę zapewniły również próby pokonania przez uczestników slalomu przy użyciu alkogogli. Przedstawiciele Pomorskiej Policji obrazowali w ten sposób skutki zachowania uczestnika ruchu drogowego po spożyciu alkoholu. Dużo uwagi poświęcono też edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Poprzez ciekawe gry i zabawy dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego oraz rozpoznawania znaków.
 
- Szczególną troską należy otaczać najmłodszych, którzy najczęściej narażeni są na niebezpieczeństwa w drodze ze szkoły do domu. Rodzinny charakter pikniku ABC Bezpieczeństwa sprzyja pogłębianiu świadomości zarówno rodziców jak i dzieci - wyjaśnia Jerzy Góra, sekretarz Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wysoki poziom merytoryczny podczas imprezy zapewnił również Kuba Bielak, który prowadząc Piknik przekazał wiele cennych uwag na temat kultury jazdy. Swoją wiedzę zdobywał przez wiele lat jako instruktor jazdy oraz prowadzący popularny program TVN  - Jazda Polska. Następny Piknik ABC Bezpieczeństwa odbędzie się za rok.

Źródło: Agencja Link PR (organizator i pomysłodawca)

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL