Koegel Light plus - nowa naczepa na IAA 2016

Koegel Light plus - nowa naczepa na IAA 2016

Na tegorocznej wystawie IAA Nutzfahrzeuge w Hanowerze firma Kögel zaprezentuje nową generację naczep Kögel Light z firanami bocznymi.

Zaprojektowana całkowicie na nowo naczepa Kögel Light plus ma ramę i konstrukcję specjalnie zoptymalizowaną pod kątem obciążenia użytkowego i wagi. Dzięki niskiej masie własnej od 4775 kilogramów z indywidualnym wyposażeniem oraz 5145 kilogramów z wyposażeniem podstawowym jest ona szczególnie ekonomiczna. Techniczna masa całkowita wynosi 39 000 kilogramów, a techniczna ładowność sprzęgu siodłowego – 12 000 kilogramów.

Nowa rama o lekkiej konstrukcji
Ta rama podwozia naczepy Kögel Light plus, zoptymalizowana pod kątem uzyskania jeszcze większego obciążenia użytkowego i wykonana z lekkiej konstrukcji stalowej, ma wysokość szyjki ramy wynoszącą 120 milimetrów. Ze zmniejszenia o 60 milimetrów w stosunku do poprzedniego modelu wynikają korzyści w zakresie użytkowej wysokości wewnętrznej. Zastosowanie wysokiej jakości stali drobnoziarnistej gwarantuje wysoką stabilność i trwałość pomimo zastosowania mniejszej ilości materiału. Wmontowane belki poprzeczne równomiernie i optymalnie rozprowadzają obciążenie użytkowe na powierzchni ładunkowej. W ramach tworzenia nowej konstrukcji przyczepę Kögel Light plus wyposażono w nowy profil ramy zewnętrznej. Dzięki niemu możliwe jest zamocowanie ładunku w ramie zewnętrznej ze stali Vario-Fix również w przypadku zastosowania burt dostępnych opcjonalnie od drugiego kwartału 2017 r. 13 par pierścieni mocujących, dołączanych seryjnie, jest teraz dostępnych z bocznymi hakami mocującymi ułatwiającymi obsługę. Są one przystosowane do działania siły rozciągającej o wartości 2500 kilogramów.

Nowa budowa o lekkiej konstrukcji
Ściana przednia z przednimi pojemnościowymi kłonicami narożnymi i tylnymi kłonicami narożnymi oraz drzwi portalowe w ścianie tylnej w ramach wyposażenia podstawowego są wykonane z aluminium. Opcjonalnie dostępne są drzwi portalowe z lekkich i bardzo stabilnych duroplastycznych paneli warstwowych z wypełnieniem w postaci rdzenia w kształcie plastra miodu – rozwiązanie stosowane w branży lotniczej. W celu dodatkowego zmniejszenia wagi opcjonalnie dostępne są poprzecznice dachu z aluminium. Kłonice narożne z przodu i z tyłu, w połączeniu z dostępnym opcjonalnie podnoszonym dachem, są znacznie węższe niż do tej pory. To z kolei skutkuje obniżeniem wagi oraz dodatkowo ułatwia załadunek i rozładunek z boku.

Wysoki stopień indywidualizacji i dopasowanie do potrzeb klientów
Nowa naczepa Kögel Light plus jest dostępna z dodatkowym wyposażeniem zmniejszającym wagę, takim jak aluminiowe felgi, wsporniki siodła, lekkie ogumienie i aluminiowe zbiorniki powietrza. Nośność podłogi w postaci przykręcanych płyt o grubości 30 milimetrów umożliwia seryjne obciążanie osi wózka widłowego wynoszące 5460 kilogramów oraz może zostać opcjonalnie zwiększona do 7200 kilogramów.
Alternatywnie dostępna jest klejona podłoga z płyt o grubości 27 milimetrów. Tym samym nie tylko zapewnia dodatkowe zmniejszenie wagi, ale także zapobiega uszkodzeniom ładunku przez śruby w podłodze – przy co najmniej takiej samej stabilności.

Naturalnie naczepa Kögel Light plus posiada certyfikat zabezpieczenia ładunków wg normy DIN EN 12642 Code XL. Ta konstrukcja w połączeniu z przewidzianym do tego celu wyposażeniem, takim jak ogranicznik dla palet oraz profile wtykane, posiada certyfikat do transportu napojów.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją
Tak jak w przypadku wszystkich pojazdów Kögel dla branży spedycyjnej również cała rama pojazdu w naczepie Kögel Light plus jest trwale zabezpieczona przed korozją powłoką z zastosowaniem technologii nanoceramicznej KTL, a następnie lakierowana.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL