Wyprawa na oponach BFGoodrich

Wyprawa na oponach BFGoodrich

opony_600

Dwuosobowy Zespół Pentetrator, jadący 40-letnim samochodem terenowym GAZ wyposażonym w opony BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 w 76 dni pokonał trasę liczącą  27 000km z Warszawy do Władywostoku. Załoga udowodniła w ten sposób, że dzięki profesjonalnemu ogumieniu, nawet zabytkowy samochód może zdobywać pozornie niemożliwe cele.  Trasa jaką sobie wytyczyli  jest jedną z najbardziej wymagających na świecie.

W wyprawie wzięli udział Mirosław Pasoń i Przemysław Maciążek, członkowie Warszawskiego Klubu Turystyki Samochodowej Penetrator, mającego w swojej historii szereg międzynarodowych wypraw samochodowych.

- Chcąc poznać Rosję i Mongolię unikaliśmy głównych dróg. Podróż odbywała się przez małe miasteczka i wsie, dzięki czemu udało się zwiedzić i zrozumieć te tereny, poznać mieszkających tam ludzi, doświadczyć niebywałej gościnności i serdeczności. Dzięki temu również przekonaliśmy się, jak niezawodne są używane przez nas opony - opowiada Mirosław Pasoń.

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 - to opona z masywnymi klockami barkowymi zachodzącymi w strefę boku, dzięki czemu opona uzyskała więcej atakujących krawędzi i lepszą ochronę. Technologie wzmacniające wytrzymałość w oponie BFGOODRICH Mud Terrain T/A KM2 zostały zaczerpnięte z opony BFGoodrich Krawler T/A KX, wykorzystywanej w rajdach górskich Ameryki Północnej i Południowej. Masywne klocki barkowe zwiększają przyczepność opon z obniżonym ciśnieniem, szczególnie przy przeprawach w grząskim terenie, a nowy komponent, którym wzmocniono boki opony, pomaga chronić konstrukcję opony przed uszkodzeniami na ostrych i chropowatych skałach.

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 posiada o 33 proc. wyższe wywinięcie kordów osnowy na bokach niż w oponie Mud Terrain T/A KM. Wysokie wywinięcie chroni wewnętrzne warstwy osnowy na bokach podczas użytkowania w ekstremalnych warunkach off-road. Zastępuje ona europejskiego lidera w kategorii off-road - BFGoodrich Mud Terrain T/A KM. Ten główny produkt w marce BFGoodrich w Europie był przez kilkanaście lat wzorcową oponą i zwycięzcą większości testów w swojej klasie. Została zaprojektowana by pokonać każdą przeszkodę, a swych konkurentów zostawić daleko w tyle.

- Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 to idealna opona dla entuzjastów napędu na cztery koła, którzy wymagają najwyższych osiągów opon terenowych. Ta opona zastępuje legendę - BFGoodrich Mud Terrain T/A KM, która przez wiele lat stanowiła referencję na rynku off-road - powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu w BFGoodrich.

Źródło:  BFGoodrich

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL