Mercedes-Benz Actros SkyTruck

Mercedes-Benz Actros SkyTruck

Czy możliwe jest stworzenie dzieła sztuki w zaledwie tydzień? Mercedes-Benz Actros 1851 LS 4x2 został udoskonalony wizją artysty i tym samym stał się zadziwiającym samochodem pokazowym SkyTruck. 

Wszystko to dzięki zgranemu zespołowi specjalistów Mercedes-Benz Trucks, Serwisu Mercedes-Benz Warszawa oraz Krzysztofowi Syruciowi - artyście młodego pokolenia, który swoją twórczą wizję przeniósł o poziom wyżej na wspomnianego Actrosa.

Działając w obszarze streetartu, malarstwa oraz grafiki generowanej matematycznie, wyspecjalizował się w wielodyscyplinowym kreowaniu abstrakcyjno-surrealistycznych kompozycji związanych z naturą, matematyką i miejscem, w którym powstają.

Krzysztof Syruć inspiracji nie musiał szukać daleko, gdyż stał się nią sam samochód: - Najciekawszym sposobem tworzenia zrównoważonych kompozycji jest dla mnie improwizacja. W przypadku malowania pojazdu najistotniejsza jest jego bryła. Prawidłowo odczytana i wykorzystana może być znakomitą inspiracją. Silny i techniczny charakter Mercedesa Actrosa chciałem podkreślić przez zestawienie z podyktowaną topologią karoserii, miękką kompozycją. Nową dynamikę, znalazłem, wzbogaciwszy samochód o ośmiokolorowe pasma, biegnące w sposób ciągły na całej jego powierzchni.

Niecałe 7 dni na zrealizowanie projektu, 120 godzin pracy specjalistów Mercedes-Benz Trucks i Serwisu Mercedes-Benz Warszawa, ponad 40 godzin pracy Artysty. W tym czasie samochód był dwukrotnie rozmontowany, składany, szlifowany, matowany oraz bardzo dokładnie malowany, tak by każdy, nawet najmniejszy element pojazdu został podkreślony. Do tego walka z czasem i pogodą, ponieważ konieczne było, by nakładane stopniowo farby zdążyły wyschnąć przed każdym kolejnym etapem prac.

- Projekt powstaje warstwami, kolory muszą się ze sobą mieszać – mówi Krzysztof Syruć. Podczas malowania użyto aż 100 farb, na koniec w celu zabezpieczenia karoserii Show Truck'a, nałożono aż 6 warstw bezbarwnego lakieru.

Z zewnętrz Actrosa zdobi nietuzinkowa kompozycja barw. Jednak na szczególną uwagę zasługuje zarówno wnętrze jak i samo serce samochodu. Druga generacja silnika OM 471, R6, 12,8 l, 375kW (510KM) 2500 Nm. Kabina kierowcy L BigSpace, 2,50 m z płaską podłogą, linia stylizacji wnętrza Home, tapicerka skórzana fotela kierowcy, elektryczna klimatyzacja postojowa oraz FleetBoard DispoPilot.guide 2. SkyTruck wyposażony jest także w reflektory bi-ksenonowe. Warto również wspomnieć o podwyższonej dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów – to aż 68 ton.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL