Nowy Volkswagen Crafter - z Wrześni

Nowy Volkswagen Crafter - z Wrześni

Po raz pierwszy w historii Crafter oferuje tak wiele możliwości łączenia jednostek napędowych, skrzyń biegów oraz rodzajów napędu dla wszystkich wersji nadwozia.

Nowy silnik „EA 288Nutz” – 2,0-litrowy TDI – został opracowany specjalnie na potrzeby nowego Craftera i jest dostępny w czterech wariantach mocy. Klienci mogą wybierać między jednostką o mocy 75kW (102KM), 90kW (122KM) oraz 103 kW (140 KM). Mogą także zdecydować się na najmocniejszy wariant tego silnika – TDI biturbo – o mocy 130 kW (177KM). Wybór jednostek napędowych zależy od rodzaju układu przeniesienia napędu. Klienci będą mogli zamówić nowego Craftera z napędem na oś przednią lub tylną, a także z napędem na cztery koła 4MOTION. Dodatkowo będą mogli wybrać rodzaj skrzyni biegów. Taka różnorodność wyboru silnika, układu przeniesienia napędu i przekładni nie była, jak dotychczas, spotykana w tym segmencie aut.

Jakby tego było mało, nowy Crafter będzie dostępny w trzech długościach, w zależności od wersji nadwozia. Dodatkowo, wersja Furgon będzie miała trzy odmiany wysokości dachu. Innymi słowy, klienci będą mogli skonfigurować nowego Craftera dokładnie tak, jak będą potrzebowali do swojej pracy. Każdy klient znajdzie odpowiednią dla siebie konfigurację – silnik, rodzaj napędu, przekładnię, długość pojazdu oraz wysokość nadwozia. W sam raz do zaspokojenia potrzeb firmy.

Nowy Volkswagen Crafter może być wyposażony w wyjątkowo dużą liczbę systemów wspomagania kierowcy – czynnych, takich jak ESP ze stabilizacją toru jazdy przyczepy, adaptacyjny tempomat ACC, system automatycznego hamowania po kolizji, system korekty toru jazdy w przypadku bocznych podmuchów wiatru (opcjonalny), asystent manewrowania z przyczepą i wiele więcej... Systemów w ofercie jest mnóstwo, także tych z zakresu bezpieczeństwa biernego – m.in. poduszki powietrzne z przodu, boczne oraz kurtynowe dla kierowcy i pasażerów oraz obszerna gama systemów informacyjno-ostrzegawczych, jak kamera cofania, czujniki parkowania oraz system ostrzegania o ruchu za pojazdem – Rear Traffic Alert. Reflektory wykonane w technologii LED, wraz z funkcją doświetlania zakrętów oraz asystentem świateł Light Assist, zapewniają znakomitą widoczność drogi. Crafter będzie mógł także korzystać z serwisów internetowych, które będą dostosowane do specyficznych potrzeb użytkowników.

Dla nowego Craftera został zbudowany nowy zakład produkcyjny we Wrześni. Obiekt ten jest drugim miejscem produkcji Volkswagenów w Polsce; pierwszy jest zlokalizowany w Antoninku pod Poznaniem, gdzie działa już od ponad 20 lat. Zakład, w którym będzie produkowany Crafter, zajmuje powierzchnię blisko 220 hektarów, co odpowiada powierzchni około trzystu boisk piłkarskich. Gdy fabryka zacznie działać na pełnych obrotach, będzie w niej pracować ponad 3.000 osób.

Artykuły powiązane

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL