Przychody Trans Polonia w lipcu 2010 r

Przychody Trans Polonia  w lipcu  2010 r

Trans Polonia  - specjalistyczna firma transportowa zajmująca się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych - zrealizowała w lipcu br. przychody na poziomie ok. 2 487 000 zł, co stanowi 175 proc. wartości przychodów osiągniętych w lipcu 2009 r. (wyniosły 1 421 000 zł). W  okresie od stycznia do lipca 2010 r. przychody Trans Polonia wyniosły ok. 10 119 000 zł netto, co stanowi 151 proc. przychodów osiągniętych w analogicznym okresie 2009 r. (wyniosły 6 695 000 zł).

- W pierwszej połowie roku przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 44 proc. r-d-r, a wzrost skali działalności obserwujemy również od początku drugiego półrocza. W lipcu br. zanotowaliśmy przychody na poziomie ok. 2,48 mln zł, w porównaniu do 1 421 mln zł w roku ubiegłym. Oznacza to wzrost o 75 proc. Był on możliwy dzięki konsekwentnemu zwiększaniu skali działalności. Poprawie uległa także sytuacja na rynku, dostajemy coraz więcej zleceń zarówno od obecnych jak i nowych klientów, rusza coraz więcej projektów związanych z budową dróg i autostrad. Do końca 2010 br. prognozujemy osiągnięcie 20 mln przychodów, tj. o 55 proc. więcej niż w 2009 roku - mówi Dariusz Cegielski, prezes Zarządu Trans Polonia.

Trans Polonia  jest na ostatnim etapie przygotowań do przenosin na parkiet główny GPW. Przenosinom Trans Polonia na rynek główny GPW towarzyszyć ma emisja akcji.

- Jesteśmy już na ostatniej prostej jeśli chodzi o prace nad prospektem. Przenosiny na rynek główny chcemy zrealizować jeszcze w tym roku, najlepiej na przełomie III i IV kwartału. Na razie za wcześnie aby mówić o szczegółach. Pokażemy je po zatwierdzeniu i publikacji prospektu emisyjnego. Na dziś mogę powiedzieć, że pozyskane środki będziemy chcieli przeznaczyć na zakup kilkunastu cystern samochodowych. Obecnie flota Spółki liczy około 100 jednostek, przy czym obejmuje zarówno własny tabor, jak i obcy, który realizuje dla nas zlecenia - dodaje Dariusz Cegielski.

Źródło: Trans Polonia

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL