Gracze pięciu zespołów Bundesligi w autokarach MAN

Gracze pięciu zespołów Bundesligi w autokarach MAN

FC_Bayern_MAN_600

Grupa MAN zawarła, na początek nowego sezonu piłkarskiego Bundesligi, umowy partnerskie z pięcioma pierwszoligowymi klubami piłkarskimi. Monachijski koncern, notowany w indeksie giełdowym DAX, jako wyłączny partner odpowiedzialny jest za pojazdy użytkowe klubów FC Bayern Monachium, Hamburger SV, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg i 1. FC Kaiserslautern.

Autobusy marek MAN i NEOPLAN przewożą na stadiony liczne czołowe zespoły w Europie i Ameryce Łacińskiej. W Niemczech łącznie 9, spośród 18. zespołów Bundesligi jeździ autobusami drużynowymi marki MAN lub NEOPLAN. W Europie marce MAN zaufały między innymi zespoły Chelsea Londyn i AC Milan. Na polskich drogach jeżdżą autokary w barwach KKL Lech Poznań (Neoplan Starliner) oraz Lechii Gdańsk (MAN Lion’s Coach L). W Brazylii autobusami MAN porusza się 18 klubów pierwszoligowych i reprezentacja narodowa. Już od dwóch lat, MAN współpracuje z FC Bayernem Monachium, a teraz współpraca ta została rozszerzona. W przyszłości MAN, oprócz autobusu drużynowego, udostępni zespołowi trenera Louis’a van Gaal’a także drugi autobus na potrzeby klubu.

Ekskluzywny autobus turystyczny typu MAN Lion’s Coach L Supreme od dwóch lat służy za dom na kółkach wielokrotnemu mistrzowi Niemiec. Dzięki wyposażeniu w LGS, ABS, ESP, zautomatyzowaną skrzynię biegów MAN TipMatic, kamerę przednią i tylną oraz instalację alarmową, kryje on w sobie niemal wszystkie nowinki techniczne. Na najwyższym poziomie jest również wyposażenie wnętrza: 30 foteli skórzanych, cztery opuszczane stoły z elektrycznie regulowanymi podnóżkami, system dźwięku Bang & Olufsen, telewizja satelitarna, odtwarzacz DVD, cztery 19-calowe płaskie ekrany i miejsce pod W-LAN, w pełni zaspokajają wszystkie potrzeby podróżującej drużyny. Dla piłkarzy, szczególnie ważna jest doskonała kuchnia, dlatego też z tyłu pojazdu umieszczonoz płytę grzewczą i maszynkę do robienia lodu.

MAN Lion’s Star dla klubu HSV posiada ponad 30 miejsc siedzących, rozmieszczonych na przestrzeni o długości 13,8 m. 18 foteli jest wyposażonych w elektrycznie regulowane stoliki i podnóżki, które tym samym oferują komfort najwyższy z możliwych. Do prowadzenia rozmów grupowych służą dwa stoły zamontowane w autokarze. Także one są elektrycznie regulowane, a tym samym mogą znaleźć wszechstronne zastosowanie. Dwie lodówki i automat do przygotowywania ciepłych napojów są elementami bogato wyposażonej kuchni pokładowej marki Krenzel - można w niej też przygotowywać małe posiłki. Na czterech płaskich ekranach drużyna może oglądać albo przebieg trasy, dostarczany przez system nawigacji, albo jeden z wielu cyfrowych programów satelitarnych. Między fotelami zainstalowana została ośmiokanałowa instalacja modułowa, dzięki której każdy członek zespołu może indywidualnie wybierać swoją ulubioną muzykę i słuchać jej przez słuchawki.

- Jesteśmy zadowoleni ze wsparcia, jakie otrzymujemy z Monachium. Dzięki swej ponad 250-letniej historii, MAN należy do najstarszych i najbardziej znanych przedsiębiorstw w Europie. Dla naszych piłkarzy autobus drużynowy MAN jest jak pokój na kółkach, w którym czujemy się bardzo dobrze - Katja Kraus, członek Zarządu Klubu Hamburger SV.

MAN Lion’s Coach Supreme klubu VFL Wolfsburg, posiada luksusowe wyposażenie wnętrza, które w dużej mierze, zostało wykonane we współpracy z partnerem systemowym - firmą Frenzel. Jest ono bogatsze od już szerokiego wyposażenia standardowego. W jego skład wchodzą: trzy chowane stoły z elektrycznie regulowanymi podnóżkami, 32 ekskluzywne fotele skórzane oraz urządzenia multimedialne - między innymi; trzy 15-calowe ekrany TFT, 8- kanałowa instalacja audio przy każdym fotelu, odtwarzacz DVD oraz miejsce pod W-LAN z hotspotem Internetu. Telewizja satelitarna i odbiór naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T są naturalnie również zapewnione. Pokaźna kuchnia pokładowa, w środku pojazdu, z 85-litrową lodówką, zlewozmywakiem ze stali szlachetnej i piecem z obiegiem ciepłego powietrza gwarantują bogaty serwis pokładowy. Awaryjny agregat prądotwórczy, zainstalowany w przestrzeni bagażowej, zapewnia nieprzerwaną gotowość eksploatacyjną doskonałego wyposażenia.

MAN Lions Coach - autobus zespołu FCK, wyposażony został w 440-konny silnik Diesla Common Rail, 28 miejsc siedzących, rozmieszczonych na długości 13,8 m, z obszerną przestrzenią wokół nóg. Stoliki przy fotelach oraz podnóżki są regulowane elektrycznie i zapewniają maksymalny komfort. Nowoczesne urządzenia kuchenne, takie jak: kuchenka mikrofalowa, automat do przygotowywania gorących napojów, maszyna do robienia lodu oraz doskonały automat do kawy umożliwiają przygotowywanie potraw i napojów. Cztery lodówki zapewniają chłodne napoje. Na czterech 19-calowych monitorach, z dołączonym odbiornikiem satelitarnym i odtwarzaczem DVD, łącznie z wielokanałową instalacją audio przy każdym z foteli pasażerów, dla odprężenia piłkarze mogą oglądać film lub przygotować się do meczu. Z siedzenia trenera możliwe jest realizowanie prezentacji video, dzięki czemu coach Marco Kurz może podczas jazdy przekazać zespołowi ostatnie wskazówki taktyczne. Autobus wyposażony jest w Wireless Lan i gniazdka na 230 Volt przy każdym siedzeniu, dzięki czemu każdy zawodnik może korzystać z własnego laptopa.

- Naszym celem jest utrzymanie FSK w Bundeslidze. W osiągnięciu tego celu potrzebujemy doskonałych, profesjonalnych partnerów, dlatego też szczególnie cieszymy się ze wsparcia jakie otrzymaliśmy z Monachium: MAN jest kolejnym silnym partnerem u naszego boku. Nowy autobus drużyny oferuje naszym piłkarzom najwyższy komfort, a tym samym stwarza wspaniałe warunki dla osiągania doskonałych wyników i zrealizowania naszego podstawowego celu: pozostania w Bundeslidze - Stefan Kuntz, prezes zarządu klubu 1. FC Kaiserslautern.

MAN Lion’s Coach L - nowy autobus drużyny BVB, jest jednym z najpopularniejszych autobusów turystycznych w historii MAN. Mocny napęd trójosiowego pojazdu o długości 13,8 m i wysokości 3,8 m zapewnia wydajny 480-konny silnik MAN Common Rail. Dzięki technologii MAN PURE DIESEL - spełnia on wymagania określone dla standardu emisji spalin EEV bez używania dodatkowych materiałów eksploatacyjnych jak n.p. AdBlue. Kierowca cieszy się komfortem, jaki mu daje zautomatyzowana 12-biegowa skrzynia - MAN TipMatic. Oprócz stosowanych już powszechnie, od wielu lat, w MAN zabezpieczeń takich jak ABS, ASR i wzmocnionego nadwozia, autobus MAN Lion’s Coach L jest seryjnie wyposażony także w ESP. Autobus drużyny Borussii Dortmund pomieści 32 osoby, posiada blok kuchenny z automatem do kawy, kuchenką mikrofalową, zbiornikiem z ciepłą wodą i zlewem. Łącznie cztery lodówki gwarantują niską temperaturę potraw i napojów. 18 foteli dla pasażerów, wraz ze stolikami, są tak zwanymi fotelami regeneracyjnymi z podnóżkami. W tyle pojazdu umieszczono zespół czterech foteli umiejscowionych wobec siebie vis-á-vis, w środku pojazdu znajduje się toaleta pokładowa. Cztery 19-calowe monitory TFT są dobrze widoczne dla każdego z pasażerów autobusu siedzącego wygodnie w swoim fotelu i pozwalają śledzić, po meczach, audycje sportowe za pośrednictwem instalacji Sky Sat. Autobus jest przystosowany do odbioru W-Lan i posiada prostownik o mocy 5 000 wat. Dzięki temu, podczas postoju, można podłączać się do sieci 230 V, aby oszczędzać akumulatory pokładowe. Przestrzeń bagażowa autobusu drużynowego wyłożona jest odporną blachą żeberkową, co pozwala wytrzymać największe obciążenia, na jakie jest narażona w sezonie rozgrywek Bundesligi. Półki bagażowe w przestrzeni pasażerskiej są wyposażone w klapy - podobnie jak w samolotach.

Źródło: MAN

Przeczytaj też:
Wyniki finansowe Grupy MAN w 2015 r.

Grupa MAN zaprezentowała wyniki finansowe w 2015 r. MAN przewiduje w 2014 roku zdecydowanie większy zysk

MAN Truck & Bus planuje w niedługiej perspektywie wzrost zysku do poziomu powyżej 800 milionów euro. Stabilny wynik operacyjny MAN

Mimo ogólnej stagnacji na rynku pojazdów użytkowych Grupa MAN zakończyła rok finansowy 2012 wynikiem operacyjnym na poziomie niemal miliarda euro. MAN osiąga rekordowe obroty

MAN-TGX-efficientline_3

MAN SE zamknął rok finansowy 2011 z bardzo dobrymi wynikami. Obroty w ubiegłym roku finansowym wzrosły o 12 proc., osiągając rekordowy poziom 16,5 mld € .

Volkswagen większościowym udziałowcem MAN

Proces przejmowania przez firmę Volkswagen większości udziałów w spółce MAN SE został zakończony. W dniu 3 listopada 2011 r. wraz z zatwierdzeniem transakcji przez chiński urząd ochrony konkurencji spełniony został ostatni warunek wykonania wymaganej przepisami prawa publicznej oferty przejęcia, złożonej akcjonariuszom MAN SE przez spółkę Volkswagen AG. Wcześniej transakcja ta została już zatwierdzona przez Komisję UE oraz przez wiele innych właściwych organów.

Perspektywy grupy MAN na 2011 r.
Perspektywy grupy MAN na rok 2011 są bardzo korzystne. Przy wyniku z działalności operacyjnej wynoszącym 1,035 mld € wskaźnik ROS wzrósł w stosunku do roku poprzedniego z 4,2  do 7,1 proc. W dziedzinie pojazdów użytkowych wynik z działalności operacyjnej wyniósł 528 mln € zaś ROS 5,0 proc. W dziale energetyki firmy MAN Diesel & Turbo oraz Renk uzyskały wynik z działalności operacyjnej wynoszący wartości 491 mln €, ich ROS pozostał dwucyfrowy osiągając 11,8 proc.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL