Mercedes-Benz rekomenduje dwie stacje TEXA

Mercedes-Benz rekomenduje dwie stacje TEXA

Do przeglądów i obsługi większości nowych pojazdów, producent ze Stuttgartu zalecał dotąd stosowanie w swojej autoryzowanej sieci warsztatów stacji KONFORT 760R na czynnik R134a.

W drugiej połowie 2016 roku, Mercedes-Benz wprowadzi nowe czynniki chłodnicze do pojazdów swojej marki. Wśród nich znajdzie się czynnik R1234yf, który pozwoli na dostosowanie produkcji do najnowszych norm międzynarodowych, wymagających stosowania gazów przyjaznych dla środowiska.

Nowe wyróżnienie dla linii stacji TEXA przeznaczonych do przeglądów i obsługi samochodowych układów klimatyzacji dedykowanych nowemu czynnikowi R1234 yf zapewni serwisom Mercedes Benz możliwość obsługi układów klimatyzacji pojazdów tej marki bez względu na stosowany w nich czynnik.

KONFORT 760R jest optymalnym modelem do obsługi czynnika R1234yf. Zarządzanie serwisem jest w pełni zautomatyzowane, nie wymaga użycia żadnego ręcznego zaworu. Poza tym stacja ta daje możliwość konfiguracji na stary czynnik R134a . Wśród opcji dostępnych dla tego modelu, na uwagę zasługuje mozliwość zastosowania zestawu Identyfikatora Czynnika.

KONFORT 780R zawiera dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika. Stacja, po wykonaniu płukania przewodów, które zajmuje około jednej minuty, jest gotowa do zamiennej obsługi pojazdów wyposażonych w czynnik R134a lub nowy R1234yf. Obsługa stacji jest w pełni automatyczna.

Obie stacje wykorzystują system hermetycznych pojemników na olej, podzespoł blokady wagi i automatyczną kontrolę wagi czynnika oraz zestaw identyfikatora czynnika. Identyfikator czynnika chłodniczego: jest to urządzenie wyprodukowane i opatentowane przez TEXA, które wykrywa typ czynnika chłodniczego R134a lub R1234yf jak również sprawdza ich stopień czystości. W przypadku niewłaściwego lub zanieczyszczonego czynnika, system ostrzega operatora i blokuje pracę stacji.

Linia stacji klimatyzacji KONFORT zawiera dziewięć różnych modeli i chroniona jest licznymi patentami. Uzyskała uznanie na całym świecie. Sukces ten potwierdzony został również w 2015 roku, kiedy TEXA osiągnęła rekordowy poziom produkcji ponad 7000 egzemplarzy, w tym około 3000 skonfigurowanych do czynnika R1234yf.

Wszystkie stacje KONFORT są produkowane we Włoszech, na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, które spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe normy jakości.

4Ttrucks.pl / Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL