DAF z nowymi ciągnikami niskopodłogowymi

DAF z nowymi ciągnikami niskopodłogowymi

Zgodnie z filozofią DAF Transport Efficiency firma DAF rozszerzyła ofertę swoich modeli o nowe ciągniki niskopodłogowe, których siodło znajduje się na wysokości 91 cm.

Daje to możliwość zwiększenia dochodu z kilometra dzięki możliwości transportu ładunków o objętości ponad 100 m3 bez przekraczania maksymalnych dopuszczalnych wymiarów.

Wysokość wynosząca zaledwie 91 cm sprawia, że wysokość maksymalna pojazdu wynosząca 4 metry umożliwia zastosowanie naczep o wysokości wewnętrznej wynoszącej 3 metry. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną wydajność: można podczepić naczepy o objętości przekraczającej 100 m3, jak również ułożyć w jednym stosie trzy standardowe pojemniki o pojemności 1 metra sześciennego, stosowane w branży motoryzacyjnej.

Wysokość siodła wynoszącą 91 cm firma DAF uzyskała częściowo poprzez montaż siodła o wysokości 140 mm. To o 22 mm mniej niż w przypadku siodła 162 mm stosowanego w dotychczasowych wersjach ciągników niskopodłogowych. Wysokość siodła została dodatkowo obniżona poprzez montaż opon niskoprofilowych.

Na przykład na osiach tylnych stosowane są opony 315/45R22,5. Z przodu stosowane są opony w dotychczasowym rozmiarze 355/50R22,5 lub w nowym 375/45R22,5. Te ostatnie zostały opracowane w ramach współpracy firm DAF i Goodyear i będą dostępne wyłącznie w ofercie firmy DAF w nadchodzącym roku. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest to, że przód ciągnika będzie nieznacznie obniżony ze względu na opony o mniejszym rozmiarze. W rezultacie można uzyskać więcej miejsca między ramą podwozia i przodem naczepy, co ma ogromne znaczenie podczas manewrowania w dokach załadunkowych oraz podczas wjazdów na promy i zjazdów z nich.

W uzyskaniu wysokości siodła wynoszącej zaledwie 91 centymetrów ważną rolę odgrywa również geometria tylnej osi, w przypadku której kompleksowo zmodyfikowano drążki reakcyjne, wsporniki i jarzma. Oprócz znacznie mniejszej wysokości siodła pozwoliło to zoptymalizować stabilność naczepy w osi wzdłużnej. To właśnie dlatego właściwości trakcyjne i przyczepność ciągników niskopodłogowych DAF znajdują się na tak bezprecedensowo wysokim poziomie.

Równolegle z nowymi wersjami niskopodłogowymi firma DAF opracowała również nowe spoilery dachowe i zakabinowe dla kabin XF Space Cab i Super Space Cab. Idealna aerodynamika połączenia z naczepą pozwala ograniczyć zużycie paliwa o 1,5%, a w rezultacie również poziom emisji CO2 o tę samą wartość.

Firma DAF oferuje nowe ciągniki niskopodłogowe CF i XF z rozstawem osi 3,80 metra i osią przednią z zawieszeniem parabolicznym lub pneumatycznym o nośności 8 ton. Jeśli chodzi o jednostki napędowe, do wyboru jest silnik PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra lub PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 litra.

4trucks.pl / DAF

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL