Mix Vision - nowość na rynku telematyki

Mix Vision - nowość na rynku telematyki

Wiosną tego roku oferta firmy DRABPOL w dziedzinie telematyki powiększyła się o nowy produkt pod nazwą MiX Vision.

Nowy system jest rozszerzeniem dotychczasowych rozwiązań telematycznych firmy Mix Telematics - biznesowego partnera Drabpol-u.
Korzystając z materiałów wideo z kamer w pojeździe, Mix Vision zapewnia strumieniowe przesyłanie wideo wraz z dźwiękiem, pozwalając na odtworzenie ich w chwili zajścia zdarzenia.

MiX Vision nagrywa i dostarcza materiał wideo ze zdarzeń do internetowego portalu informacyjno-śledzącego Mix Telematics. Materiał jest nagrywany przy użyciu odpornego na manipulacje pokładowego rejestratora wideo, wyposażonego w dwie kamery. Pracuje on w połączeniu z pokładowym komputerem FM Communicator firmy Mix Telematics.

W razie zdarzenia, system inicjuje automatyczne przesyłanie dwóch filmów – jeden pokazuje kierowcę, a drugi drogę. Kierownik floty może zobaczyć on-line te filmy oraz informacje na temat przejazdu i zdarzenia na mapie lub osi czasu. Jest również opcja żądania wideoklipów w wysokiej rozdzielczości nagranych w ciągu ostatnich 72 godzin, w których pojazd był w drodze. Zdarzenia są konfigurowalne, wybierać można spośród wielu możliwości i mogą one obejmować wszystko ,począwszy od gwałtownych zdarzeń, jak hamowanie, poprzez wypadki, a skończywszy na otwartych drzwiach.

Urządzenie MiX Vision posiada kamerę na podczerwień skierowaną na kierowcę, mikrofon i modem 3G. Oznacza to, że możliwe jest nagrywanie przy słabym oświetleniu oraz rejestracja towarzyszącego obrazowi dźwięku. Podczas odtwarzania, na filmie wyświetla się również data, czas, prędkość pojazdu i obroty.

Ze względu na to, że MiX Vision poprawia funkcjonalność już oferowanego MiX Fleet Manager, urządzenie to jest doskonałym narzędziem dla osób zarządzających ryzykiem, zespołów dystrybucyjnych, organizacji szkolących kierowców, do analizy zdarzeń, jak również do celów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Daje przejrzystość wizualną, gdy liczy się ona najbardziej.

4trucks.pl / Drabpol

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL