Z wizytą w Kraker Trailers

Z wizytą w Kraker Trailers

W pierwszy kwietniowy weekend zostaliśmy zaproszeni do siedziby firmy Kraker Trailers mieszczącej się w holenderskim Axel.

Dni Otwarte w Kraker Trailers zbiegły się z dwoma bardzo ważnymi wydarzeniami: otwarciem kolejnej hali produkcyjnej oraz rozpoczęciem produkcji nowego modelu naczepy o tajemniczo brzmiącej nazwie K→force. K→force to nowa linia naczep, ale przede wszystkim inna filozofia produkcji. Konstrukcja naczep Kraker Trailers zakłada ich transport w kilku elementach i szybki montaż w miejscu docelowym. Pozwala to na oszczędności w kosztach dostawy oraz obniżenie kosztów montażu. Ważne jest oczywiście to, aby montaż odbywał się u autoryzowanego partnera serwisowego, który będzie dysponował odpowiednim sprzętem i know-how. Według holenderskiego producenta, naczepy "w elementach" wbrew pozorom są jeszcze trwalsze, niż tradycyjne pojazdy. Dzieje się tak za sprawą unikalnych połaczeń kluczowych części pojazdu. Zastosowanie tzw. "nito-śrub" pozwoliło wyeliminować pęknięcia spawów, które występowały podczas pracy konstrukcji. Nawet pięciokrotnie wydłuża się "żywotność" połączeń skręcanych w stosunku do spawów ręcznych.

Jeden transport pozwala na jednorazowe przewiezienie trzech kompletnych naczep, gdzie dwie z nich są częściowo rozłożone. Ciekawostką jest sposób mocowania ścian bocznych. Elementy te są zamocowane wzdłuż ścian naczepy transportującej po obu stronach części zewnętrznej.

W porównaniu do poprzedniej procedury, proces produkcji w nowej hali został znacznie uproszczony. Obecnie na wszystkie procesy produkcyjne jest przewidziany ścisły czas wykonania. Dodatkowo fabryka wzbogaciła się o zintegrowane kabiny natryskowe, dzięki czemu proces lakierowania odbywa się wewnątrz zakładu. Budowa nowej hali znacznie powiekszyła zdolności produkcyjne Kraker Trailers, co z pewnością zaspokoi coraz wiekszy popyt na ruchome podłogi także w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Dystrybutorem marki Kraker Trailers w Polsce jest firma SPC Kraker Trailers Serwis z Sieradza. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL