Opona HSL 2 ECO-PLUS XL firmy Continental

Opona HSL 2 ECO-PLUS XL firmy Continental

opona_600

Nowa długodystansowa opona HSL 2 ECO-PLUS XL może przewozić większe obciążenia na przednich osiach w samochodach ciężarowych. Jej nośność została przystosowana do przyszłościowych wymagań.

Opona charakteryzuje się dużymi osiąganymi przebiegami i wytrzymałością. Zoptymalizowany opór toczenia zapewnia  mniejsze spalanie. Wyższy indeks nośności stanowi bazę dla ciężarówek, które w niedalekiej przyszłości będą przewozić coraz więcej towarów na przednich osiach. Ma to związek z bardziej złożoną technologią produkcji gazów wylotowych, zabezpieczeniami i coraz wygodniejszymi kabinami.

Rygorystyczne normy emisji Euro 6, które zaczną obowiązywać od 2013 r. wymagają od producentów budowy nowych silników z bardziej zaawansowanymi technologiami produkcji spalin. Katalizatory, zawory EGR, filtry cząstek stałych i znacznie większe systemy chłodzenia w dużym stopniu zwiększają obciążenie na przedniej osi. W świetle nowych wymogów dla nowoczesnych opon do ciężarówek, Continental ma  w ofercie przednio osiowe wersje opony HSL 2 ECO-PLUS o poprawionej nośności. HSL 2 ECO-PLUS zadebiutowała w zeszłym roku i odniosła ogromny sukces.

Oprócz istotnej roli przy nadchodzących pracach nad ciężarówkami, nowa długodystansowa HSL 2 ECO-PLUS XL, ma o 500 kg większą nośność, przejmuje na siebie rolę w misjach specjalnych, dotyczy to np. transporterów, cystern, silosów oraz aut przewożących kontenery i karoserie. To obecnie jedna piąta całego długodystansowego ruchu drogowego. Rozłożenie obciążenia kładzie przede wszystkim nacisk na oś kierowaną.

Opona HSL 2 ECO-PLUS XL charakteryzuje się  konfiguracją łączącą podwyższoną nośność, ekonomię i komfort ze szczególnie niskim zużyciem paliwa opon drugiej generacji, wprowadzanych systematycznie na rynek od 2009 r. To pierwsza opona drugiej generacji z poprawionym indeksem nośności. Dostępna jest w popularnych rozmiarach 315/70 R 22.5 dla standardowych zastosowań z maksymalnym obciążeniem 8 ton na oś oraz 315/60 R.22.5 dla pojazdów z obciążeniem 7.5 ton na oś.

Wyższą nośność i mniejsze opory toczenia uzyskano dzięki licznym zmianom konstrukcji i materiałów, wykorzystano też specjalną  mieszankę, która jest nakładana na karkas w specjalnym procesie.Mieszanka, która dłużej pozostaje chłodna, gwarantuje także niski opór toczenia nawet pod dużym obciążeniem. Opony te mają niesymetrycznie rozmieszczone lamele i  są jednymi z najbardziej oszczędnych pod względem spalania produktów w swojej klasie. Nowa opona ciężarowa HSL 2 ECO-PLUS XL występuje w rozmiarach 315/60 R22.5 o indeksie nośności (LI) 154 i nośności na oś równej 7,5 tony oraz 315/70 R22.5 o indeksie nośności (LI) 156 i nośności na oś równej 8 ton.

Źródło:  Continental Opony Polska

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL