Dobry rok dla MAN Truck Bus Polska

Dobry rok dla MAN Truck Bus Polska

W roku 2015 firma MAN Truck & Bus Polska ponownie została liderem rynku pojazdów ciężarowych.

Według statystyk Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2015 roku w Polsce zarejestrowanych zostało 4183 nowych pojazdów ciężarowych MAN. Udział marki w rynku wyniósł 18,9%. Dobry wynik spółka zawdzięcza m.in. kontraktom z dużymi firmami flotowymi. Największy z nich dotyczył dostawy 300 ciężarówek. Po polskich drogach porusza się obecnie ponad dwadzieścia pięć tysięcy ciężarówek MAN w wieku powyżej 10 lat.

P1490635Piotr Stański, prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska
- Ten doskonały wynik cieszy nas szczególnie z dwóch względów. Po pierwsze po trzyletniej przerwie powróciliśmy na pierwsze miejsce sprzedaży pojazdów ciężarowych w Polsce. Po drugie umocniliśmy naszą pozycję w ramach koncernu, stając się trzecim rynkiem na świecie. To właśnie w Polsce, po Niemczech i Francji, MAN sprzedaje najwięcej swoich pojazdów.

Sprzedaż pojazdów używanych od kilku lat utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. W roku 2015, w ramach programu TopUsed sprzedano 844 pojazdy, odnotowując wzrost o 20 %. Sprzedano też 49 szt. używanych autobusów.


P1490674Bernard Wieruszewski, dyrektor ds. sprzedaży MAN Truck & Bus Polska
- Naszym klientom dostarczamy kompleksowych rozwiązań. 50% samochodów zakupionych w ub. roku było dostarczonych wraz z usługą dodatkową.  

Systematycznie rosła sprzedaż pojazdów MAN z kontraktami serwisowymi. Aktualnie co czwarty pojazd ciężarowy MAN sprzedawany jest z tą usługą. W roku 2015 1136 szt ciężarówek sprzedano z kontraktem serwisowym. 1070 samochodów posiada oryginalny system telematyczny MAN TeleMatics.

Sukces rynkowy w roku 2015 spółka MAN Truck & Bus Polska zawdzięcza zarówno doskonałemu produktowi, jak również dopasowanym do potrzeb rynku ofertom sprzedażowym i obsłudze posprzedażnej. W roku 2015 firma kontynuowała działania promocji usług w autoryzowanych sieciach serwisowych. Przez minione 12 miesięcy oferowane były pakiety serwisowe w atrakcyjnych cenach, oryginalne części zamienne serii ecoline, oraz oferta Dobre roczniki - skierowana do użytkowników starszych pojazdów ciężarowych. W ubiegłym roku wystartował także program Rok to za mało, w którym oryginalne części zamienne MAN, zakupione w sieci serwisowej objęte zostały dwuletnią gwarancją. Ponadto 17 135 pojazdów MAN zostało objętych wydłużoną gwarancją serwisową. Ogółem przeprowadzono 5367 akcji serwisowych, mających na celu promocje oryginalnych części i usług oferowanych w sieci autoryzowanych serwisów MAN.

P1490699Bartłomiej Ciemiński dyrektor ds. serwisu MAN Truck & Bus Polska
- Nasze promocje serwisowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów firm transportowych. W 2016 roku zamierzamy zwiększyć sprzedaż oryginalnych części zamiennych o kolejne 3%.

W roku 2015 MAN, już po raz czwarty z rzędu z w raporcie TÜV, został doceniony i nagrodzony jako producent najbardziej bezawaryjnych ciężarówek.

P1490689Krzysztof Gawroński, dyrektor ds. sprzedaży autobusów
- Ubiegły rok był dla nas wyjątkowy. Osiągnęliśmy najlepszy wynik od 1995 roku.

Dobrym wynikiem może pochwalić się również dział sprzedaży autobusów.  W 2015 roku MAN w Polsce był wyjątkowo dobry. Spółka dostarczyła 168 autobusów, MAN zajął drugie miejsce w tym segmencie na rynku polskim. Jednym z większych był wygrany przez nas przetarg na dostawę 62 autobusów miejskich do Wrocławia dla firmy Michalczewski.

Na rok 2016 zapowiedziano szereg ciekawych wydarzeń. Jesienią, podczas targów IAA w Hanowerze, monachijski producent zaprezentuje model TGX EfficientLine 3. generacji oraz odbędzie się premiera ciężarówek klasy lekkiej - model TGE.

 

(MB)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL