Przeprowadzki – transport w służbie indywidualnego klienta

Przeprowadzki – transport w służbie indywidualnego klienta

Praca dla indywidualnego odbiorcy, zgoła różni się od usług świadczonych na rzecz handlu, przemysłu, czy innych zorganizowanych klientów.

Przedsiębiorca musi być niezmiernie elastyczny i przede wszystkim nastawiony na indywidualne, zmienne oczekiwania nabywców.

Flota
W tym przypadku samochód nie tyle musi być nowy, co niezawodny i pojemny. Dobrze, jeśli jest wyposażony w uchwyty i różnego typu mocowania, które zapewnią bezpieczny przewóz majątku klienta.
Trzeba wziąć pod uwagę, że przewożone wyposażenie może mieć gabaryty bardzo odbiegające od standardowych, np. pianina, fortepiany, sejfy. Optymalna kubatura skrzyni to ok. 6 m3. W miarę rozwoju firmy, ilość samochodów o różnej pojemności ulega zwiększeniu.
Kilka samochodów jest gwarantem, ze usługa będzie świadczona szybko i sprawnie. Ale nie tylko flota zmienia swoje rozmiary. Inwestować warto również w sprzęt ułatwiający przeniesienie, czy załadunek mebli. Przydatnym wyposażeniem są m.in. windy transportowe.

Usługi komplementarne
Firma świadcząca tanie przeprowadzki w Warszawie jest przykładem, że przy stosunkowo niskich cenach można osiągać ciągły wzrost przychodów i rozwijać działalność. Ważne jest jednak, by dbać o szczególne potrzeby nabywcy i oferować więcej, niż klient oczekuje.
Współczesne przedsiębiorstwo przeprowadzkowe nie może poprzestać na świadczeniu usług transportowych. Klient oczekuje organizacji całej przeprowadzki od A do Z. Ważne jest zatem: uczestnictwo w planowaniu całego zadania, sugerowanie optymalnych rozwiązań, wykonywanie usług takich jak pakowanie mebli i sprzętu, rozładunek, rozpakowanie towaru na miejscu. Konieczne jest przy tym zadbanie o zaopatrzenie w materiał do pakowania przewożonych przedmiotów, typu folia bąbelkowa, pojemniki, czy papier.

Rzetelna obsługa
Podstawą współpracy z klientem powinna być kompletna wycena usługi. To, co zostanie ustalone przed podjęciem zlecenia, nie powinno zasadniczo odbiegać od wysokości ostatecznego rozliczenia.
Kolejną sprawą jest dostępność usługi w miarę możliwości 24 godziny na dobę. Do przeszłości odchodzą już przedsiębiorstwa, które pomagały w przeprowadzkach w godzinach popołudniowych, czyli takich, które umożliwiały kierowcy łączenie pracy w kilku miejscach jednocześnie.
Klient wymaga, by przeprowadzka została zrealizowana bez jego zaangażowania, dlatego to do przedsiębiorstwa transportowego należy zorganizowanie całości prac i maksymalne dostosowanie się do czasu i miejsc, które wskaże nabywca.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL